21 Temmuz, 2024, Pazar
DOLAR33.1952
EURO36.0226
ALTIN2550.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

Türkiye'de saat piyasasına damga vuran Serhat Saat

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türkiye'de saat piyasasına damga vuran Serhat Saat
Abone ol
Yarım asırdır saat üreten ve Türkiye'nin ilk yerli saat üreticilerinden olan Serhat Saat dakikada bir yılda 600 Bin saat üretiyor. 60'dan fazla ülkeye saat gönderen Serhat Saat 3. jenerasyon temsilcileriyle büyümeye ve ülkeye katma değer katmaya devam ediyor.

Yarım Asırlık Mirasla İnovasyon 1964 yılında temelleri atılan Serhat Saat, 3. jenerasyon temsilcileriyle Türkiye saat endüstrisinde öncü bir rol oynamaya devam ediyor. 1989 yılında markalaşarak Serhat Saat A.Ş. adıyla ticari hayatına adım atan firma, kısa sürede Türkiye'nin önde gelen saat toptancılarından biri olmayı başardı.

Global Pazarlara Açılma Süreci

Serhat Saat'in kurucusu Ali Güner'in vizyonu doğrultusunda, 1993 yılında Hong Kong'a yapılan stratejik ziyaretle bugünkü üretim ağının temelleri atıldı.

Ali Güner'in oğlu, Hong Kong'da edindiği deneyim ve bağlantılarla firmanın global pazarlarda yer almasını sağladı. Bu süreçte, Hong Kong’ta ofisini, Çin’deki üretim tesisini kurarak, Türk saatçiliğini uluslararası arenada temsil etmeye başladı.

Türkiye’nin İlk Yerli Seri Üretimi

Serhat Saat, Türkiye saatçilik sektörünü geliştirerek hem üretim hem de markalaşma anlamında önemli adımlar attı.

Firmanın alt iştiraki olan Saatsan Saat Sanayi AŞ firması ile Ankara Ayaş'ta kurduğu Türkiye’nin ilk yerli seri saat üretim tesisi, kademeli olarak 200 milyon TL'lik bir yatırım planıyla hayata geçirildi.

Bu tesiste, 35 kişilik bir ekiple birlikte, bir bölümünde mahkûmların da çalıştığı bir sosyal sorumluluk projesi yürütülmektedir.

Ayrıca, Türkiye'nin en büyük yedek parça deposunu kurarak, ürettiği deri kordonları ve diğer saat parçalarını dünya pazarlarına sunmaktadır.

60’tan Fazla Ülkeye İhracat

Serhat Saat, bugün dört ülkede faaliyet gösteren ofisleri (İstanbul, Hong Kong, San Diego, Çin) Türkiye içinde 1000’den fazla bayide, 100’den fazla çalışanı ile ve 60'tan fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla, Türkiye saat endüstrisine katma değer katmaya devam ediyor.

Firmanın hedefi, dünya genelinde tanınan markalar oluşturmak ve Türk saatçiliğinin uluslararası alanda bilinirliğini artırmaktır.

Bu amaç doğrultusunda, üretim ve ihracat kapasitelerini sürekli olarak artırarak, sektörün standartlarını belirleyen bir marka olmayı sürdürüyor.

Dakikada 1, Yılda 600 Bin Saat Üretiyor

Serhat Saat, satışını üstlendiği DAVİD GUNER, DİCE KAYEK, RMS ZEİTMEİSTER, TOMS, WİTHFİT markaları dışında gizlilik sözleşmesi kapsamında 40'dan fazla yerli ve yabancı marka ve kurumsal saat satışları için 600 bin adetten fazla üretim yaparken global pazarlara yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Saat Dışı Ürünlerde Lisanslama

Aynı zamanda Serhat Saat, sahip olduğu 30’dan fazla markayı Serhat Saat lisans çatısı altında toplayarak Romanson, Polo Design ve Brabus gibi markaların saat dışındaki ürün gruplarına lisanslama yapmaya devam ediyor.

Dakikada 1, yılda 600 binden fazla saat üreten; ‘Dünyanın Saatini Üretiyoruz’ mottosuyla yatırımlarına devam eden Serhat Saat, Türkiye ve Çin'deki üretim tesisleri ile de dünya saat endüstrisinde önemli oyunculardan biri olma iddiasını her geçen gün güçlendirerek sürdürüyor.

Serhat Saat, yarım asırlık geçmişi ve yenilikçi yaklaşımıyla, hem yerel hem de uluslararası saatçilik sektöründe liderliğini sürdürmekte kararlı.

Bu köklü aile şirketi, her geçen gün daha da büyüyerek dünya saat endüstrisinde adını duyurmaya devam ediyor.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mardindeki yangında hayatını kaybeden 2 vatandaş defnedildiÖnceki Haber

Mardindeki yangında hayatını kaybeden 2...

Balıkesirdeki orman yangını kontrol altındaSonraki Haber

Balıkesirdeki orman yangını kontrol altı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar