15 Haziran, 2024, Cumartesi
DOLAR32.7878
EURO35.1602
ALTIN2457.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

Özakalın, 2.OSBnin genişletilme talebini Cumhurbaşkanı Erdoğana iletti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Özakalın, 2.OSBnin genişletilme talebini Cumhurbaşkanı Erdoğana iletti
Abone ol
Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği’nin (tobb) 80. Genel Kurulu’na Katılan Tobb Yönetim Kurulu üyesi Ve Erzurum Ticaret Ve Sanayi Odası (etso) Yönetim Kurulu Başkanı Saim özakalın, Erzurum 2. Osb’nin 3. Etap Alanının Genişletilmesiyle Ilgili Talebi, Genel Kurulun Ilk Günü Düzenlenen Plaket Törenine Katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Iletti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 80. Genel Kurulu’na katılan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Saim Özakalın, Erzurum 2. OSB’nin 3. Etap alanının genişletilmesiyle ilgili talebi, Genel Kurulun ilk günü düzenlenen plaket törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti.

Plaket töreninin ardından TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a törene katılan Bakanlar eşlik etti. Başkan Özakalın burada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Erzurum’a yatırım yapmak isteyen müteşebbislerin büyük ilgi gösterdiği 2. OSB alanının genişletilmesiyle ilgili talebi arz etti. 2.OSB 3. Etap alanda 270’in üzerinde yatırımcının arsa tahsis talebinde bulunduğunu belirten Özakalın, buna karşılık alanın genişletilmesiyle ilgili girişimlerden şimdiye kadar somut bir netice alınamadığını da dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Başkan Özakalın’a, Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ve ilgili Bakanlıkla koordineli bir şekilde çalışılıp konunun hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Görüşmeyle ilgili bilgi veren Başkan Özakalın, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talebimizle yakından ilgilenmesi ve meselenin çözümü için talimat vermesinden şehrimiz ve yatırımcılarımız adına büyük memnuniyet duyduk. Şehrimize ve yatırımcılarımıza hayırlı olsun” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hatay Büyükşehir Belediyesi'nden İlk Yardım EğitimiÖnceki Haber

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nden İlk Yar...

KUTO, TOBB 80. Genel Kuruluna katıldıSonraki Haber

KUTO, TOBB 80. Genel Kuruluna katıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar