14 Temmuz, 2024, Pazar
DOLAR33.0413
EURO36.0249
ALTIN2561.4
Yusuf Cinkara Otomotiv

Mercedes-Benz Türk Avrupa'nın teknoloji ekosistemiyle Türk şirketlerini buluşturdu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mercedes-Benz Türk Avrupa'nın teknoloji ekosistemiyle Türk şirketlerini buluşturdu
Abone ol
Mercedes-Benz Türk, Avrupa'nın teknoloji ekosistemiyle Türk üretim şirketlerini bir araya getirdi.  Mercedes-Benz Türk Otobüs Üretim Direktörü Volkan Tutal "Yapay Zeka ve Döngüsel Ekonomi’ temasıyla gerçekleştirilen Access2Tech Türkiye etkinliğinin son derece değerli olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Mercedes-Benz Türk, ‘Yapay Zeka ve Döngüsel Ekonomi’ temasıyla gerçekleştirilen ‘Acces2Tech Türkiye’ etkinliği kapsamında; Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü, TÜBİTAK ve kamu kurumlarının temsilcilerini Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ağırladı. Konuklar, fabrika turunun ardından sektörel gelişim ile iş birliği fırsatlarını görüştüler.   

Mercedes-Benz Türk, Avrupa'nın teknoloji ekosistemiyle Türk üretim şirketlerini bir araya getirerek işbirliği ve inovasyon fırsatlarını artırmak amacıyla gerçekleştirilen ‘Acces2Tech Türkiye’ etkinliğinin ilk aşaması kapsamında 4 Haziran Salı günü, Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü, TÜBİTAK ve Türkiye’deki bazı kamu kuruluşlarının temsilcilerini Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ağırladı. 

Buluşmada konuklar, fabrika turunun ardından sektörel gelişim ve iş birliği fırsatlarını görüştüler. 

Avrupa Birliği’ne bağlı Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü tarafından 2019 yılında kurulan ve kamu-özel sektör ortaklığı olan EIT Manufacturing’in düzenlediği Access2Tech Türkiye’nin bir parçası olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Mercedes-Benz Türk Otobüs Üretim Direktörü Volkan Tutal, "Mercedes-Benz Türk olarak, katılımcılarına Avrupa Birliği tarafından üretim ekosistemi için ayrılan fon mekanizmalarını tanıma, yeni teknolojileri ve rekabet avantajı sağlayacak iş birliği imkanlarını keşfetme olanakları tanıyan Access2Tech Türkiye etkinliğinin son derece değerli olduğunu düşünüyoruz.

Bu anlamda Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü, TÜBİTAK ve kamu kuruluşlarımızın temsilcilerini Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. Türkiye ve dünyaya üretim yapan fabrikamızın son teknolojiye sahip üretim süreçlerini kendilerine gösterme fırsatı bulduk.

Bu ziyaret, geleceğe yönelik işbirliği fırsatlarını keşfetmek için de benzersiz bir ortam sağladı. Mercedes-Benz Türk olarak sektördeki teknoloji trendleri ve yenilikçi çözümlerinin gelişmesi için destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Acces2Tech Türkiye’nin 2. aşaması ise 5 Haziran’da MEXT Teknoloji Merkezi’nde ‘Yapay Zeka ve Döngüsel Ekonomi’ temasıyla gerçekleştirildi. Tüm gün süren etkinliğe, Avrupa ve Türkiye’nin imalat sektörünün önde gelen firmaları, akademik kurumlar, AR-GE kuruluşları, teknoloji şirketleri ve kamu kurumlarının temsilcileri katıldı. 

Mercedes-Benz Türk Otobüs Üretim Direktörü Volkan Tutal’ın da konuşma yaptığı etkinlik; ‘Üretim Sektöründe İnovasyon ve Sürdürülebilirlik için Ortaklıkların Önemi’ ve ‘Yeşil ve Dijital Dönüşüm’ başlıklı panellerle devam etti.

Etkinlikte ayrıca Avrupa Birliği'nin stratejik yenilikler ve girişimcilik hedeflerini desteklemek için sağlanan fonlama fırsatlarıyla ilgili bilgi verildi.  

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ortacada araç yangınıÖnceki Haber

Ortacada araç yangını

Sinopta binlerce öğrencinin mezuniyet sevinciSonraki Haber

Sinopta binlerce öğrencinin mezuniyet se...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar