05 Aralık, 2023, Salı
DOLAR28.9211
EURO31.2944
ALTIN1880.8

Mera ıslahı ile toprak ve bitki örtüsünün kalitesi artacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mera ıslahı ile toprak ve bitki örtüsünün kalitesi artacak
Abone ol
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRSAL MAHALLELERDE HAYVANCILIKLA UĞRAŞAN VATANDAŞLARI YALNIZ BIRAKMIYOR. KORKUTELİ’DE ÇOBANLAR İÇİN SIVAT VE GÖLGELİKLER YAPILIRKEN, MERA ISLAHI DA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR.

Antalya Büyükşehir Belediyesi kırsal mahallelerde hayvancılıkla uğraşan vatandaşları yalnız bırakmıyor. Korkuteli’de çobanlar için sıvat ve gölgelikler yapılırken, mera ıslahı da gerçekleştiriliyor.


Korkuteli ilçesine bağlı Dereköy ve Duraliler Mahalleleri yaylalarında hayvancılıkla uğraşan üreticilere destek veren Antalya Büyükşehir Belediyesi küçükbaş hayvanların su ihtiyacını daha rahat karşılayabilmesi için sıvatlar yaptı. Hayvanların sağlıklı ve yeterli miktarda suya ulaşmaları için yapılan sıvatların yanı sıra hayvanların güneş, aşırı yağmur, dolu gibi olumsuz hava şartlarında altına sığınabileceği gölgelikler de kuruldu.Mera ıslahı ve amenajmanı


Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri bölgedeki meralarda ise ot kalitesini arttırmak için çalışma gerçekleştiriliyor. Duraliler ve Dereköy Mahallelerinde 30 bin dekar alanda ıslah ve amenajman çalışması gerçekleştirildi. Meraların vejetasyon yapısı belirlenerek, alanlara özgü ıslah uygulamaları yapıldı. Bu çalışmayla toprak ve bitki örtüsündeki kalitenin en üst düzeye çıkarılması hedefleniyor. Önümüzdeki aylarda iki mahallenin yayla kısımlarında bir ıslah çalışması daha yapılacak.Çoban haritası oluşturulacak


Yaylalarda hayvanlarını otlatan çobanları desteklemek için ise çoban haritası oluşturulacak. Çalışmayla, yaylaları kullanan çobanların isimleri ve yaylak yerleri belirlenerek, yaşam koşullarını iyileştirici çalışmalara yapılacak.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eczacıbaşı SK sosyal medya yönetiminde ön plana çıkıyorÖnceki Haber

Eczacıbaşı SK sosyal medya yönetiminde ö...

Muş Alparslan Üniversitesi ilk defa 13 bin öğrenci sayısına ulaştıSonraki Haber

Muş Alparslan Üniversitesi ilk defa 13 b...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar