22 Temmuz, 2024, Pazartesi
DOLAR32.9443
EURO35.8832
ALTIN2534.5
Yusuf Cinkara Otomotiv

LC Waikiki, Afrikada 150 mağazaya ulaştı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
LC Waikiki, Afrikada 150 mağazaya ulaştı
Abone ol
Türkiye'nin önde Gelen Moda Perakende Markalarından Lc Waikiki, Afrika'daki Istikrarlı Büyümesini Sürdürüyor. Fildişi Sahili’nin En Büyük şehri Abidjan’da Açılan Mağaza Ile Afrika Kıtasında 150 Mağazaya Ulaşan Marka, Bu Yıl Içinde Kıtadaki 15 ülkeye Ulaşmayı Planlıyor.

Türkiye’nin önde gelen moda perakende markalarından LC Waikiki, Afrika’daki istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Fildişi Sahili’nin en büyük şehri Abidjan’da açılan mağaza ile Afrika kıtasında 150 mağazaya ulaşan marka, bu yıl içinde kıtadaki 15 ülkeye ulaşmayı planlıyor.

Türkiye’nin global moda perakende markalarından LC Waikiki, dünya çapındaki mağaza sayısını artırmaya devam ediyor. Afrika kıtasında istikrarlı büyümesini sürdüren marka, Fildişi Sahili’nde ilk mağazasını açtı. Ülkenin en büyük şehri olan Abidjan’da Tour Ivoire Mall’da açılan 1200 metrekareye sahip 2 katlı mağazada, her yaşa ve her zevke uygun giyim ürünleri yeni müşterilerini bekliyor. ‘Ulaşılabilir moda’yı Fildişi Sahili’ndeki tüketicilerle buluşturan marrka, bu açılışla birlikte Afrika kıtasında 150 mağazaya ulaştı.

Yapılan açıklamaya göre, şu an globalde Türkiye dahil 60 ülkede fiziki mağazaları bulunan LC Waikiki, ilerleyen günlerde Kuzey Afrika ve Sahra Altı Afrika bölgelerinde açılışlarına devam etmeyi planlarken, Sudan ve Senegal’e de bu yıl içinde giriş yaparak Afrika kıtasında 15 ülkeye ulaşmayı hedefliyor.

2024 yılı sonuna kadar 50 mağaza açılması hedefleniyor

5 kıtada yaklaşık 1300 mağaza ile ürünlerini müşterileriyle buluşturan marka, 2023 yılında 112 milyar TL ciroya ulaşırken, 2024 yılında 185 milyar TL ciro hedefiyle çalışmalarına devam ediyor. Türkiye dahil olmak üzere 23 ülkede pazar liderlerinden biri konumunda olan marka, 2024 yılı sonuna kadar 50 yeni mağaza açmayı hedefliyor.

LC Waikiki Mağazacılık Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Berna Akyüz Öğüt konuyla ilgili olarak, “Şirket olarak Afrika ve Latin Amerika gibi pazarlarda büyüme fırsatlarını değerlendiriyoruz. Globaldeki büyümemizi sürdürürken sürdürülebilir karlılığa ve istikrarlı büyümeye inanıyoruz. Açtığımız mağazaların yanında işimizi verimli kılmaya önem veriyor, müşteri memnuniyetine odaklanarak teknoloji, yapay zeka alanlarında da öncü çalışmalara imza atıyoruz” şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Diyarbakırda bir mahallede başlayan yangın, başka mahallede söndürüldüÖnceki Haber

Diyarbakırda bir mahallede başlayan yang...

Kabatepe Günübirlik Tesisleri sezona hazırlanıyorSonraki Haber

Kabatepe Günübirlik Tesisleri sezona haz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar