banner182
banner134

Turkcell Finansman ile BNP Paribas Cardif arasında iş ortaklığı

Bireysel ve kurumsal müşterilerin teknoloji ihtiyaçlarını finanse etmek üzere Financell markasıyla hizmet veren Turkcell Finansman ile BNP Paribas Cardif Türkiye, gerçekleştirdikleri iş birliğinin ilk adımı olarak "Financell Kredim Güvende" ürününü hayata geçirdi.

Turkcell Finansman ve BNP Paribas Cardif'in düzenlediği basın toplantısına Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, BNP Paribas Cardif Türkiye Genel Müdürü Cemal Kişmir ve Turkcell Finansman A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Cantekin katıldı.

Toplantıda verilen bilgiye göre, iş ortaklığının ilk adımı olarak Turkcell müşterilerine sunulacak "Financell Kredim Güvende" kredi koruma hayat sigortası ile 2017 yılında 2 milyon Turkcell müşterisinin güvence altına alınması hedefleniyor.

Financell Kredim Güvende sigortası ile müşteriler, istem dışı işsizlik, geçici iş göremezlik ya da hastanede gündelik tedavi görülmesi durumlarında cihaz kredisi taksitlerinin teminatlar dahilinde geri ödenmesini, vefat ve maluliyet gibi durumlarda ise kalan kredi borcunun tamamının ödenmesini güvence altına alıyor.

Financell'den cihaz kredisi kullanan, 18-67 yaş arasında herkes Financell Kredim Güvende'den faydalanabiliyor. Sigortanın basit ve hızlı bir başvuru süreci bulunuyor.

Toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, müşterilerinin kendilerini sadece bir finansman şirketi olarak değil, bir iş ortağı olarak görmelerini istediklerini söyledi.

Terzioğlu, "Turkcell olarak son dönemde finansal hizmetler alanında Financell ve Paycell markalarıyla hizmet verdiğimiz iki önemli girişimimiz oldu. Bu girişimlerle, ülkemizin mobil iletişim alanında nüfusun tümünü kapsama başarısını finansal hizmetler alanına da taşımayı hedefliyoruz. Önceliğimiz hem tüketici finansmanı hem de ödeme hizmetleri konusunda müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik, basit ve kullanılabilir ürün ve servisler sunmak." dedi.

BNP Paribas Cardif ile yapılan iş birliği ile yeni bir pazarın kapılarını açarken, müşterilerine iyi hizmet sunarak onların memnuniyetini arttırmak noktasında buluştuklarını belirten Terzioğlu, "Hayata geçirdiğimiz bu işbirliği sayesinde teknolojiye ulaşmak isteyen müşterilerimiz artık finansmana erişimin yanı sıra beklenmedik durumlara karşı da güvende olabilecekler. İş birliğimizi önümüzdeki dönemde geliştirerek devam ettireceğiz." diye konuştu.

Terzioğlu, geçen yıl içerisinde 2,8 milyon adet tüketici finansman sözleşmesi yapıldığını bunun 2,3 milyonunu Financell'in yaptığını kaydetti.

Türkiye'de hala birçok kesim bankacılık hizmetlerine ulaşamadığını belirten Terzioğlu, "Biz bu pazarı büyütmek için girdik ve bu pazarı büyütüp insanlara daha iyi hizmet verebilmek için bu pazarda olmaya devam edeceğiz. Financell'den sonra Paycell'le de önümüzdeki dönem fintech alanındaki yatırımlarımızı ve hizmetlerimizi zenginleştireceğiz." şeklinde konuştu.

"Financell kendi alanında çok önemli bir pazar yarattı"

BNP Paribas Cardif Türkiye Genel Müdürü Cemal Kişmir ise şirket olarak globalde benimsedikleri iş ortaklığı modeli ile her biri alanında lider olan iş ortaklarına ve onların müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun sigorta çözümleri sunduklarını söyledi.

Kişmir, "İş ortaklığı, BNP Paribas Cardif'i koruma sigortaları alanında global lider yapan, markamızın doğasında olan bir iş modeli. Türkiye'de finansal hizmetler, otomotiv ve teknoloji sektöründeki iş ortaklarımıza koruma ürünleri sağlıyoruz. Turkcell bünyesindeki Financell ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile de telekom sektörüne hizmet vermeye başladık. Böylece tüketici finansmanı alanında kısa sürede pazar yaratarak sektörü büyüten Financell ile uzun soluklu olacağına inandığımız bir iş birliğinin temellerini attık." şeklinde konuştu.

BNP Paribas Cardif Avrupa'nın ilk 10 sigorta şirketinin arasında olduğunu belirten Kişmir, "Financell kendi alanında çok önemli bir pazar yarattı. Tüketici finansman pazarına büyük bir ivmeyle girdi. Bu büyüyen pazarda müşterilere katma değerli hizmet sunuyoruz. Sigorta dediğimiz dünya toplumun risk mühendisliği, sosyal anlamda toplumun risk mühendisliğini sistemin içine gömdüğünüz zaman çok daha sağlıklı ve verimli hale geliyor." dedi.

"2 milyona yakın müşterimize yaklaşık 3 milyar lira finansman desteği sağladık"

Turkcell Finansman A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Cantekin de "Biz, 1 yılını daha yeni dolduran çok genç bir şirketiz. 2016 yılında Turkcell teknolojisini ve gücünü arkamıza alarak Turkcell Finansman AŞ'yi hayata geçirdik. Finansman sektörüne en yüksek ödenmiş sermayeli şirket olarak girdik. 2016 yılı sonunda 2 milyona yakın müşterimize yaklaşık 3 milyar lira finansman desteği sağladık." açıklamasında bulundu.

Finansal Kurumlar Birliği'nin 2016 verilerine göre de finansman sektöründeki toplam kredi adedinin yüzde 85'ini Financell verdiğini belirten Cantekin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün de teknolojiyi finanse eden Financell olarak teknolojiyi sigortalayan BNP Paribas Cardif ile bir araya geldik. İyi günde de kötü günde de yanınızdayız söylemimiz doğrultusunda hayata geçirdiğimiz Financell Kredim Güvende ürünüyle müşterilerimize sunduğumuz kredileri sigortalayarak onları güvence altına alıyoruz. Müşterilerimizin bizi sadece bir finansman şirketi olarak değil hayatlarını kolaylaştıran bir ortakları olarak görmelerini istiyoruz. Önümüzdeki dönemde de sigorta alanında müşterilerimize değer katacak birçok yenilik sunacağız."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner155