25 Mayıs, 2024, Cumartesi
DOLAR32.2511
EURO35.0023
ALTIN2418.4

Yapay Zeka Zirvesi: Türkiye'nin Yapay Zeka Vizyonu ve Geleceği Tartışıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yapay Zeka Zirvesi: Türkiye'nin Yapay Zeka Vizyonu ve Geleceği Tartışıldı
Mehmetçik Vakfı Kurban Bağışı
Abone ol
Boğaziçi Ventures tarafından düzenlenen Yapay Zeka Zirvesi'nde Türkiye'nin yapay zeka ekosisteminin önde gelen isimleri bir araya geldi.

Boğaziçi Ventures tarafından düzenlenen Yapay Zeka Zirvesi'nde Türkiye'nin yapay zeka ekosisteminin önde gelen isimleri bir araya geldi.

Zirvede, Türkiye'nin yapay zeka planları, farklı sektörlerde yapay zeka kullanımı, yatırımlar ve etik gibi konular ele alındı.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu, Türkiye'nin yapay zeka alanında önemli bir kapasiteye ulaştığını ve kabuğunu kırdığını belirterek,

"Yapay zeka, milli teknoloji hamlemizin itici gücü olacaktır" dedi. Coştu, Türkiye'nin yapay zekayı kullanmayı, desteklemeyi, geliştirmeyi ve uluslararası bir oyuncu olmayı hedeflediğini vurguladı.

DEİK Başkanı Nail Olpak ise yapay zekanın hayatımızın her alanını kapsamaya başladığını ve ortak bir hedef olarak bu teknolojiden faydalanmak gerektiğini söyledi.

Olpak, farklı ülkelerin yatırım analizlerini ve potansiyellerini yapay zeka ile değerlendirebileceğimizi ve internetin insanlık için bir dönüm noktası olduğunu, yapay zekanın ise farklı bir dönüm noktası olacağını ifade etti.

Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Agah Uğur ise yapay zekanın insanlığın geleceğini trajedik bir şekilde değiştirecek tek şey olduğunu ve 2030'da insan beyni gibi düşünebilecek seviyeye geleceğini öngördü.

Uğur, yapay zekanın getirdiği artıları ve etik boyutunu da ele aldı.

Boğaziçi Ventures Yönetici Ortağı ve CEO'su Barış Özistek ise zirvenin ana temasının yapay zekanın farklı sektörlerde nasıl kullanıldığı,

şirketlerin yapay zeka yatırımları ve önümüzdeki dönemde yapay zekanın hayatımıza getireceklerinin değerlendirilmesi olduğunu söyledi.

Özistek, yapay zekanın hayatımızda muazzam bir dönüşüm başlattığını ve şirketlerin yapay zekayı kullanarak maliyetlerini azaltabileceklerini ve hizmet kalitelerini yükseltebileceklerini vurguladı.

Zirveye katılan uzmanlar, yapay zekanın tüm sistemi yeniden yapılandırdığını ve artık hayatımızın yapay zeka ile devam edeceğini açıkladılar.

Yapay zekanın iş dünyasında insanların yüzde 80'inin hayatına dokunacağını ve işlerini yapay zeka ile yapacaklarını söylediler.

Yapay zekanın kullanıldığı alanlarda yüzde 30 daha hızlı ve kaliteli işler ve hizmetler yapıldığı da vurgulandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kurum: 15 Nisanda başvurularını almaya başlayacağızÖnceki Haber

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday...

Antalyaspor: “Futbolda adalet istiyoruz”Sonraki Haber

Antalyaspor: “Futbolda adalet istiyoruz”

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar