17 Haziran, 2024, Pazartesi
DOLAR32.8387
EURO35.1912
ALTIN2448.1
Yusuf Cinkara Otomotiv

“Wellbeing ve Bütünsel Sağlık Konferansı” Büyük İlgi Gördü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Wellbeing ve Bütünsel Sağlık Konferansı” Büyük İlgi Gördü
Abone ol
Wellbeing ve Bütünsel Sağlık Derneği tarafından organize edilen ve ülkemizde geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen “Wellbeing Konferansı”nın ikincisi, İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapıldı. Konferans, iş, tıp ve akademi dünyasından konularında uzman ve topluma ilham veren değerli panelistleri ağırladı.

Wellbeing ve Bütünsel Sağlık Derneği tarafından organize edilen ve ülkemizde geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen “Wellbeing Konferansı”nın ikincisi, İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapıldı.

Konferans, iş, tıp ve akademi dünyasından konularında uzman ve topluma ilham veren değerli panelistleri ağırladı.

Konferans, “Avrupa Yakası” dizisinin ünlü oyuncusu ve Wellbeing Uzmanı Hale Caneroğlu tarafından sunuldu.

Wellbeing Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Şinik’in açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Konferansa, aralarında Melisa Sabancı Tapan, Leyla Alaton, Atom Damalı, Mine Kalpakçıoğlu, Pelin Bozkurt Bilgiç, Prof. Dr. Özge Çelik, Prof. Dr. Nuray Yazıhan, Prof. Dr. Pelin Arıbal Ayral, Dr. Buğra Öktem, Dr. Özdal Ersoy, Dr. İrem Ergün, Psikolog Mehmet Zararsızoğlu, Psikoterapist Şeyda Betül Kılıç, Melek Pulatkonak, Didem Şinik Arıkan ve Meltem Kurtsan’ın da bulunduğu 300 kişi katıldı.

Zengin İçerikli Paneller Büyük İlgi Gördü

Etkinlikte, “Kariyer Hayatında Wellbeing,” “Sindirim Sağlığı ve Wellbeing,” “Sosyal Hayatta Wellbeing,” “Epigenetik ve Wellbeing” ve “Kadın Sağlığı ve Wellbeing” konularında paneller düzenlendi.

Teknosa CEO’su Sitare Sezgin ve Philips Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Genel Müdürü Sibel Yıldız gibi sektörün önemli isimleri de konuşmacı olarak yer aldı.

Kapanış, Stand-Up Gösterisi ile Renklendi

Konferansın kapanışında, Dr. Levent Buda’nın Avrupa turnesi kapsamında gerçekleştirdiği “Doktor’dan Temiz Hikayeler” isimli Stand-Up Show, katılımcılara keyifli dakikalar yaşatarak “iyi olma halini” artırdı.

Sponsorlardan Büyük Destek

Konferansın Platin Sponsorluğu Teknosa, Altın Sponsorluğu Philips Kişisel Sağlık, Mekan Sponsorluğu Bahçeşehir Üniversitesi, Radyo Sponsorluğu Radyo Voyage, PR Sponsorluğu Time PR ve Kahve Sponsorluğu Arçelik tarafından gerçekleştirildi.

Etkinliğe duyulan yoğun ilgi, toplumun her anlamda daha iyi olma ve daha iyi hissetme arayışında olduğunu gösterdi.

Wellbeing Nedir?

Modern dünyanın hızlı temposunda, fiziksel sağlık kadar ruhsal ve zihinsel sağlık da büyük önem taşımaktadır.

Wellbeing, bireylerin genel yaşam kalitesini ve memnuniyetini ifade eden bir terim olup, fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal bileşenlerden oluşan bir dengeyi kapsar.

GALLUP’un 2010 yılında yayınladığı Wellbeing Araştırması’nda yer alan kariyer, finansal, sosyal ve çevresel alanlarda da denge kurulmasını ifade eder.

Wellbeing Derneği Hakkında

2022 yılında kurulan Wellbeing ve Bütünsel Sağlık Derneği, Wellbeing ve Koruyucu Tıp uygulamalarının toplumun her kesimine yayılabilmesi için çalışmaktadır.

Bütünsel Sağlık, Koruyucu Tıp, Ayurveda Tıbbı, Homeopati, Aromaterapi, İntegratif Tıp, Nefes, Meditasyon, Beslenme, Yoga, Mindfulness gibi konularda farkındalığı artırmak üzere faaliyetlerde bulunmaktadır.

Dernek, Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına önerilerde bulunarak toplumsal sağlık çalışmalarına katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Dernek Başkanı Ebru Şinik, gelecek yıl konferansa yurtdışından özel konuşmacılar getirileceğini ve Wellbeing’in Türkiye’de daha da popüler olmasına yardımcı olmayı amaçladıklarını belirtti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sivas Uluslararası Film Festivalinde 2 bin 328 eser yarışacakÖnceki Haber

Sivas Uluslararası Film Festivalinde 2 b...

Göçmen kaçakçılığı yapan şahıs tutuklandıSonraki Haber

Göçmen kaçakçılığı yapan şahıs tutukland...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar