09 Haziran, 2023, Cuma
DOLAR23.3563
EURO25.2639
ALTIN1474.1

Konya Büyükşehire Tarihi Kentler Birliğinden “Süreklilik” ödülü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Konya Büyükşehire Tarihi Kentler Birliğinden “Süreklilik” ödülü
Abone ol
KONYA’NIN TARİHİNE SAHİP ÇIKAN KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN TARİHİ VE KÜLTÜREL MİRASI KORUMA PROJE VE UYGULAMALARINI ÖZENDİRME YARIŞMASI’NDA “SÜREKLİLİK” ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ.

Konya’nın tarihine sahip çıkan Konya Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda “Süreklilik” ödülüne layık görüldü.


Konya Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlediği “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”nda “Süreklilik” ödülü kazandı. Tarihi Kentler Birliği’nin 21’nci Olağan Meclis Toplantısı ve bu yıl birliğin kurulmasını sağlayan Prof. Dr. Metin Sözen’in adına verilen “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması” İstanbul’da Fatih Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi yarışmaya; “Alaeddin Bulvarı Cephe Rehabilitasyonu”, “Rüstem Paşa Kervansarayı Restorasyonu”, “Kız Öğretmen Okulu (Eski Rektörlük) Rölöve Restitüsyon ve Restorasyon Projeleri”, “Tekel Binası Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon Projeleri” ve “Konya Torrance Binası Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon Projeleri” ile katıldı. Beş farklı projeyle katıldığı yarışmanın sonunda Konya Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği Süreklilik ödülüne layık görüldü.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’yı daha güçlü yarınlara taşımak adına gece gündüz demeden çalıştıklarını belirtti. Hayata geçirdikleri projelerle tarihi dokuyu koruyarak ortaya çıkardıklarını kaydeden Başkan Altay, “Şehrimizin kadim mirasını korumak ve yarınlara taşımak en önemli önceliklerimizden. Bu çerçevede yarışmaya katıldığımız projeler Türkiye’ye örnek olacak projeler. Tarihi Kentler Birliği tarafından Büyükşehir Belediye’mize verilen ödül için şehrimiz adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kestane üretiminde ‘gal arısı tehlikesiÖnceki Haber

Kestane üretiminde ‘gal arısı tehlikesi

Sağlıklı yaş almak için 6 etkili besinSonraki Haber

Sağlıklı yaş almak için 6 etkili besin

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar