28 Şubat, 2024, Çarşamba
DOLAR31.1473
EURO33.8179
ALTIN2032.6

ZBEÜ ile CUMTB arasında işbirliği anlaşması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ZBEÜ ile CUMTB arasında işbirliği anlaşması
Abone ol
Zonguldak Bülent Ecevit üniversitesi Ile Cumtb Arasında ‘kalın Kömür Damarı Madenciliği Araştırma Merkezi’ Kurulmasına Yönelik Işbirliği Yapıldı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile CUMTB arasında ‘Kalın Kömür Damarı Madenciliği Araştırma Merkezi’ kurulmasına yönelik işbirliği yapıldı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) ile Çin’in kömür madenciliğinde en önde gelen üniversitesi olan Çin Madencilik ve Teknoloji Üniversitesi - Beijing (CUMTB) arasında ortak ‘Kalın Kömür Damarı Madenciliği Araştırma Merkezi’ kurulması için işbirliği protokolü imzalandı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ile Çin Madencilik ve Teknoloji Üniversitesi - Beijing (CUMTB) heyetinin katılımıyla Rektörlük makamında imzalanan protokol ile iki üniversite arasında araştırma ve eğitim alanında iş birliğinin ileri bir seviyeye taşınması amaçlanıyor. İmzalanan protokol, araştırma merkezi kurulması, eğitim ve araştırma işbirliği, öğrenci değişimi programları, öğretim üyelerinin karşılıklı değişimi, ortak araştırma projeleri, ders paylaşımı, akademik yayınların ve diğer bilgilerin paylaşımı gibi çeşitli alanları kapsıyor. Kısa dönemli akademik programları da içeren protokol ile iki üniversite, bilgi ve deneyimlerini paylaşarak daha geniş bir uluslararası işbirliği ağı oluşturmayı hedefliyor.

Rektör Özölçer, uluslararası işbirliği ve araştırma bağlarının güçlendirilmesine yönelik önemli bir adım attıklarını dile getirerek, “Çin Madencilik ve Teknoloji Üniversitesi - Beijing (CUMTB)” ile imzaladığımız bu protokol, araştırma ve eğitim alanlarında daha geniş iş birliği fırsatları sunacak. Amacımız, araştırmacılarımıza ve öğrencilerimize uluslararası perspektifler kazandırmak, öğretim üyelerimizin ve araştırmacılarımızın uluslararası düzeyde deneyim paylaşımına olanak sağlamak ve madencilik sektörü ile ortak projelerle yenilikçi bilgi üretimine katkıda bulunmaktır” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Edremite şok asayiş ve trafik uygulamasıÖnceki Haber

Edremite şok asayiş ve trafik uygulaması

Jandarmadan kış lastiği denetimiSonraki Haber

Jandarmadan kış lastiği denetimi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar