14 Haziran, 2024, Cuma
DOLAR32.6488
EURO34.9396
ALTIN2451.5
Yusuf Cinkara Otomotiv

Uşak Üniversitesi mezunlarıyla buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Uşak Üniversitesi mezunlarıyla buluştu
Abone ol
Kurulduğu Günden Bu Yana On Binlerce Mezun Veren Uşak üniversitesi, Gerçekleştirdiği Etkinlikle Kampüsün Kapılarını Mezunlar Ve Ailelerine Açtı.

Kurulduğu günden bu yana on binlerce mezun veren Uşak Üniversitesi, gerçekleştirdiği etkinlikle kampüsün kapılarını mezunlar ve ailelerine açtı.

Mezunlar Günü kapsamında fakülte ve meslek yüksekokullarının bütün bölüm ve programlarının katılımıyla birbirinden farklı etkinlikler düzenledi. Bu çerçevede bir yandan mezunlara iş hayatında ve iş hayatına atılma sürecinde yol gösterici olabilecek etkinlikler düzenlenirken, diğer yandan öğrencilerin mezunların bilgi ve tecrübelerinden faydalanabilecekleri programlar gerçekleştirildi. Kamu ve özel sektörde çalışan Uşak Üniversitesi mezunları, iş hayatına dair öğrencilerden gelen sorulara cevap verdi, iş ve staj imkanları hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Gün boyu gerçekleştirilen etkinliklerde mezunlar ile bir araya gelen akademisyenler ve yöneticiler, eğitim-öğretim müfredatlarına ilişkin mezunların görüş ve önerilerini aldı. Uşak Üniversitesinde aldıkları eğitimi değerlendiren mezunlar, her geçen gün değişen sektörün ihtiyaçlarını ve taleplerini mezun oldukları bölümler ile paylaştı.

Yıllar önce mezun oldukları okullarına tekrar gelip arkadaşları ile eski günleri yâd eden mezunların sevinçleri yüzlerine yansıdı. Birçoğu şehir dışından gelen mezunlar hem hayatlarının en önemli dönemlerini geçirdikleri üniversitelerinde olmaktan hem de uzun zamandır görüşmedikleri arkadaşları ve hocalarıyla tekrar buluşmaktan mutlu olduklarını ifade ettiler. Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunlarından Hasan Yancı, “Bu etkinlik için Ankara’dan geldim. Tekrar kampüste olmak hocalarımı arkadaşlarımı görmek güzel oldu. Gelecek yıl yapılacak etkinliği sabırsızlıkla bekliyorum’’ dedi.

Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından açılan Mezunlar Sergisinde eserleri de olan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu Kemal Özgören ve Murat Çalışkan; bu yıl ilk defa gerçekleşen mezunlar gününden duydukları memnuniyeti dile getirerek Uşak Üniversitesinde aldıkları eğitimlerle sanatsal kariyerlerine sağlam temeller attıklarını belirttiler.

Mezunlar Günü etkinliğine katılan Rektör Vekili Prof. Dr. Kenan Taş, mezunlarla buluşmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek bu buluşmayı geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Etkinliğe katılan tüm mezunların bir araya geldiği etkinlik alanında kurulan stantları da ziyaret eden Rektör Vekili Prof. Dr. Kenan Taş, fakülte ve meslek yüksekokullarından tüm gün gerçekleştirilen etkinliklerle ilgili bilgi aldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Prof. Dr. Taş, “Bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize hepiniz hoş geldiniz. Hepinizi Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş adına saygıyla selamlıyorum. Bu etkinlikle mezunlarımız, iş hayatına atılmaya hazırlanan son sınıf öğrencilerimiz ve hocalarımızla bir araya getirmeyi amaçladık. Bu buluşma ile hem mezunlarımızla hasret gideriyoruz hem de iş hayatında karşılaştıklarıyla ilgili bilgiler almayı amaçlıyoruz. Mezunlarımızın deneyimleri bizim için çok değerli.” ifadelerini kullandı.

Güzel anlara vesile olan mezunlar günü buluşması, yemek ikramının ardından son buldu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mevsimlik tarım işçilerinin sorunları yerinde dinlenildiÖnceki Haber

Mevsimlik tarım işçilerinin sorunları ye...

Yük indirmek için duran kamyonet ormanlık alana kaydıSonraki Haber

Yük indirmek için duran kamyonet ormanlı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar