05 Aralık, 2023, Salı
DOLAR28.927
EURO31.2913
ALTIN1876.3

Urartu Gözde şaşılık tedavileri başarıyla gerçekleştiriliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urartu Gözde şaşılık tedavileri başarıyla gerçekleştiriliyor
Abone ol
VAN’DA URARTU GÖZ UZMANLARINDAN OPERATÖR DR. ÖZGÜR BÜLENT TİMUÇİN, HER TÜRLÜ ŞAŞILIK TEDAVİSİNİ BAŞARIYLA YAPTIKLARINI BELİRTTİ.

Van’da Urartu Göz uzmanlarından Operatör Dr. Özgür Bülent Timuçin, her türlü şaşılık tedavisini başarıyla yaptıklarını belirtti.


Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde tek A grubu göz merkezi olan Urartu Göz, özellikle çocuklarda her türlü şaşılık rahatsızlığını giderecek uygulamalar yapıyor. Şaşılık tedavi sürecine ailelerin de mutlaka katılması gerektiğine dikkat çeken Urartu Göz uzmanlarından Operatör Dr. Özgür Bülent Timuçin, şaşılık tedavisinin özellikle aileler için sabır gerektiren bir süreç olduğunu dile getirdi. Dr. Timuçin, “Gözlerimizin sağa, sola, yukarı, aşağı ve köşelere dönmesini sağlayan toplam 12 adet göz dışı kas vardır. Bir kasta veya birkaçında ortaya çıkan sorun, şaşılık dediğimiz tablo ile sonuçlanır. Şaşılık olgularında hekim, göz hareketleri ve kas fonksiyonları açısından onlarca ihtimali bir arada değerlendirir ve sorunun kaynağını bulduktan sonra uygun tedaviyi belirler. Kliniğimizde her türlü şaşılık tedavisini başarı ile yapıyoruz. Ancak tedavi, sadece hekim ile yürümez. Tedavi sürecine ailelerin mutlaka katılması gerekir. Şaşılık tedavisinin özellikle aileler için sabır gerektiren bir süreç olduğunu söylemeliyim” dedi.


Şaşılık tedavisinde karşılaşabilecek zorluklardan da bahseden Timuçin, “Bölgemizde şaşılık rahatsızlığı ile ilgili en sık karşılaştığım olumsuzluk, tedavinin ihmal edilmesi veya yetersiz yapılmasıdır. Bu olumsuzluğu önlemek için tedavi planlamalarının başında ailelere, tedavinin uzun süreçli bir ekip çalışması olduğunu detaylı anlatmak gerekir. Çocuğa evde görme eksersizleri yaptırmak, çocuğu gözlüğe alıştırmak gibi ailenin de tedavinin zorunlu bir parçası olması söz konusudur. Takip ve tedavideki ihmal ise şaşılık tedavisinin başarısız olması ile sonuçlanır. Tedaviye ailenin aktif katılması ve düzenli takiplere uyulması halinde ise en karmaşık, en sıkıntılı olgularda bile hastalığı kontrol edebiliriz” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TEMde hurda yüklü kamyon böyle devrildiÖnceki Haber

TEMde hurda yüklü kamyon böyle devrildi

Manisa FKnın golcü oyuncusu Adem Büyük öğrencilerle buluştuSonraki Haber

Manisa FKnın golcü oyuncusu Adem Büyük ö...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar