Osmaniye
DOLAR19.0489
EURO20.6892
ALTIN1222.4

Tekkeköyün ilk tabiat okulunda çalışmalar sürüyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tekkeköyün ilk tabiat okulunda çalışmalar sürüyor
Abone ol
TABİAT TARİH VE ARKEOLOJİ OKULU PROJESİNDE İNCELEMELERDE BULUNAN TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI HASAN TOGAR: “ÇOCUKLARIMIZ İÇİN DOĞAYLA İÇ İÇE BİR EĞİTİM YUVASINI EN KISA SÜREDE HAYATA GEÇİRECEĞİZ” DEDİ.

’Tabiat Tarih ve Arkeoloji Okulu Projesi’nde incelemelerde bulunan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Çocuklarımız için doğayla iç içe bir eğitim yuvasını en kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.


Tekkeköy Belediyesi tarafından atıl bir okulun tadilatı yapılarak ilçenin ilk Tabiat Tarih ve Arkeoloji Okulu’na dönüştürülüyor. Yavuzlar Mahallesi’nde devam eden projede son olarak çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları yürütülüyor. Eğitimi doğaya taşıyacak projede çocuklara çevre bilinci kazandırmak üzere birçok atık malzeme de dönüştürülerek farklı alanlarda kullanılıyor. Tekkeköy Tabiat, Tarih ve Arkeoloji Okulu’nda üretim, arkeoloji ve bilim, sanat ve zanaat atölyelerinin yer alması, okul arazisinde ise ekin dikim alanı, kazı alanı, okçuluk alanı, macera parkuru, yürüyüş ve bisiklet yolu ile açık hava sınıfı ve ağaç ev gibi çeşitli alanlar oluşturulması planlanıyor.


Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, projedeki son durumu yakından takip ediyor. Başkan Togar, Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, sorumlu öğretmenler ve konuyla ilgili birim müdürleriyle birlikte okulda incelemelerde bulunan Başkan Togar çalışmaların hızla tamamlanması için talimatlar verdi. Başkan Togar’a ziyaretinde atık malzemelerden yapılan bir hediye takdim edildi.


Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Daha önce kırsal mahallelerdeki birçok okul binasına yeniden işlevler kazandırdık. Yürüttüğümüz projelerle atıl durumdaki okulları; kadınlar, gençler ve çocuklara yönelik kurslar, eğitimler ve her türlü kültürel ve sosyal etkinliklerin yapılabileceği mekanlar haline getirdik. Bu çerçevede yeni bir dönüşüm çalışmasına da Yavuzlar Mahallesi’nde devam ediyoruz. Tekkeköy’ün ilk Tabiat, Tarih ve Arkeoloji Okulu’nu hayata geçirecek çalışmamız çocuklarımıza çevre bilincini aşılayacak. Bu okulumuzda birçok atık malzeme de farklı işlevler kazandırılarak geri dönüştürülüyor. Projemizin yürütücüleri atık malzemelerden yaptıkları bir hediyeyi bugünkü ziyaretimizde bize de takdim ettiler. Kendilerine örnek çabalarından ötürü teşekkür ediyorum. Ülkemizin geleceği çocuklarımız için doğayla iç içe bir eğitim yuvasını en kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Abdullah Avcı: Fenerbahçe maçıyla yüksek motivasyona ulaşmak istiyoruzÖnceki Haber

Abdullah Avcı: Fenerbahçe maçıyla yüksek...

Jandarmadan servis araçlarına denetimSonraki Haber

Jandarmadan servis araçlarına denetim

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar