13 Haziran, 2024, Perşembe
DOLAR32.3045
EURO35.1258
ALTIN2408.7
Yusuf Cinkara Otomotiv

Siirtte kadınlara kooperatifçilik eğitimi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Siirtte kadınlara kooperatifçilik eğitimi
Abone ol
SİİRT KURTALAN İLÇESİ GÖKDOĞAN KÖYÜNDE FAALİYET GÖSTEREN S.S. GÖKDOĞAN TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ’NİN KADIN ORTAKLARINA YÖNELİK KOOPERATİFÇİLİK VE KADIN KOOPERATİFLERİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ.

SİİRT (İHA) – Siirt’in Kurtalan ilçesi Gökdoğan köyünde faaliyet gösteren S.S. Gökdoğan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kadın ortaklarına yönelik kooperatifçilik ve kadın kooperatifleri eğitimi düzenlendi.


Toplantıya S.S. Gökdoğan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin başkanı ve ortakları ile Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi’nde görev yapan teknik elemanlar katıldı. Cumhurbaşkanlığı 11. Kalkınma Planı’nda, kadın kooperatiflerinin ülke genelinde sayısının artırılarak tarım ürünlerinin pazarlanmasında dağıtım zincirindeki aracıların sayısının azaltılması, tüketicinin makul fiyatlardan ürüne erişimi, üretici ile tüketici arasında doğrudan bağlantı kurulması, kooperatiflerin ve üretici birliklerinin sistemde etkin olarak yer alması, güçlendirilmesi ve desteklenmesi ile sağlanabileceği vurgulanmaktadır.


Kadınların kooperatiflerde aktif rol almaları ve karar sürecine katılımlarının yükseltilmesi amacıyla düzenlenen toplantıda, kooperatifçilik ve kadın kooperatifleri konusunda yapılan bilgilendirmenin ardından, yöresel ürünlerin üretimi ve değerlendirilmesi, kooperatif ortağı kadınların üretim potansiyeli, hijyen eğitimi ve bitki bakım besleme konularında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.


Kadın ortaklar, eğitim sonrasında, bunun gibi farkındalık meydana getiren bilgilendirme toplantılarının faydalı olduğunu belirterek memnuniyetlerini dile getirdi.


Eğitim, soru ve cevaplarla sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Galatada kendini yakan şahsı söndüren esnaf: “İlk başta illüzyon gösterisi sandım”Önceki Haber

Galatada kendini yakan şahsı söndüren es...

Prof. Dr. Vefik Arıcadan LGSye girecek adaylara tavsiyelerSonraki Haber

Prof. Dr. Vefik Arıcadan LGSye girecek a...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar