01 Haziran, 2023, Perşembe
DOLAR20.764
EURO22.5536
ALTIN1312.1

Seçer, Kılıçdaroğlu ile Millet Buluşmasına katıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Seçer, Kılıçdaroğlu ile Millet Buluşmasına katıldı
Abone ol
Adana’da CHP Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla “Millet Buluşması” programı gerçekleştirildi. Programa Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’de katıldı.

Adana’da CHP Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla “Millet Buluşması” programı gerçekleştirildi. Programa Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’de katıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleşen Millet Buluşması programına; Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Milletvekilleri, Millet İttifakını oluşturan partilerin üyeleri ve madde bağımlılığı ile mücadele veren aileler katıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, huzurun ve bereketin önünde ki en önemli engellerden birinin uyuşturucu olduğunu belirterek; “Benim bu millete bir sözüm var. Her evde huzurun, bereketin olmasını istiyorum. Eğer, her evde huzur ve bereket varsa, apartmana, sokağa, caddeye, şehre yansır. Eğer bir şehirde uyuşturucu kullanımı yaygınsa, o genç kızlar, genç erkekler, kimse sokağa çıkamaz. O nedenle uyuşturucu bu temelde ele alınması gereken büyük bir illettir ve bu illetle ilgili mücadele etmek gerekir” dedi.

“Bu tablo bizim hak ettiğimiz biz tablo değil”

Türkiye’nin özellikle son 10 yılda bütün uyuşturucuların neredeyse merkezi haline geldiğinden de söz eden Kılıçdaroğlu, bu tablodan Türkiye’nin çıkması gerektiğini sözlerine ekledi. Kılıçdaroğlu, “Bu bizim hak ettiğimiz bir tablo değil” diye konuşarak, bu işin sorumlusunun siyasiler ve ülkeyi yönetenler olduğunun altını çizdi. Kılıçdaroğlu, ülkede para kalmaması nedeniyle uyuşturucu baronlarına Türkiye’de kara para aklamaları için göz yumulduğunu kaydetti.

“Uyuşturucu baronlarının kökünü kazıyacağız”

Vatandaşların seçimde, ülkeyi bu batağın içine sokanlara oy vermemeleri gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Evladınızı, ailenizin ve komşunuzun huzurunu düşünüyorsanız bu uyuşturucu baronları ile mücadele etmeyenlere asla ve asla oy vermemeniz lazım. Bu illetten çocuklarımızı kurtarmak gerekiyor. Bunun mücadelesini hep beraber yapmak zorundayız. Uyuşturucu baronlarının kökünü kazıyacağız. Benim bu millete sözüm var. Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturduğumda ilk yapacağım iş bu uyuşturucu baronlarının kökünü kazımak olacak” diye konuştu.

Türkiye’de birlikte ve huzur içerisinde yaşamak için uyuşturucu lanetini temizleyip atmak zorunda olduklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Bu memleketin namuslu polisleri var, namuslu bürokratları var. Yeter ki siyasetçi de namuslu olsun. Siyasetçi de bu milletin hakkını ve hukukunu gözetsin. Bunu yapacağız hiç endişe etmeyin. Onların gözünü çıkaracağım, bu topraklardan süreceğim, hiç endişe etmeyin” ifadelerine yer verdi.

“Herkes sandığa gitmeli ve oyunu kullanmalı”

Konuşmasında vatandaşlara sandığa gitmeleri konusunda da çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, “Ayın 28’inde sandığa gideceğiz, vatanını seven sandığa gitsin, evladını seven, bu beladan kurtulmak isteyen herkes sandığa gitmeli ve oyunu kullanmalı” ifadelerine yer verdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Seçer Etik Haftası etkinliğine katıldıÖnceki Haber

Başkan Seçer Etik Haftası etkinliğine ka...

ATSO, KOBİ kriterlerin güncellenmesinden memnunSonraki Haber

ATSO, KOBİ kriterlerin güncellenmesinden...

Yorum Yazın

Resmi İlanlar

tümü
Orman Yolu Yapımı Ve Büyük Onarım Yapımı İşi
Taşkın Koruma İnşaatı Yaptırılacaktır
Taşınmazın Gazete Veya İnternet Haber Sitesi İlanı
Hacıdağ Orman İşletme Şefliği B Tipi Yeni Orman Yolu Yapım İşi
276 Kod Nolu (Havşu Ta-Yarıma D) 3+845 Km B Tipi Yeni Orman Yolu Yapımı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar