Osmaniye
DOLAR19.1041
EURO20.6533
ALTIN1205.4

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Medvedev: Ukraynanın saldırması durumunda her türlü silahı kullanmaya hazırız

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Medvedev: Ukraynanın saldırması durumunda her türlü silahı kullanmaya hazırız
Abone ol
RUSYA GÜVENLİK KONSEYİ BAŞKAN YARDIMCISI DMİTRİY MEDVEDEV, UKRAYNA ORDUSUNUN DONBASS BÖLGESİNİ VE KIRIM'I HEDEF ALMASI DURUMUNDA RUSYA'NIN VERECEĞİ YANITA DAİR, "HER TÜRLÜ YANITI VEREBİLİRİZ. TEHDİDİN NİTELİĞİNE GÖRE HER TÜRLÜ SİLAHI KULLANMAYA HAZIRIZ" DEDİ.

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Ukrayna ordusunun Donbass bölgesini ve Kırım’ı hedef alması durumunda Rusya’nın vereceği yanıta dair, "Her türlü yanıtı verebiliriz. Tehdidin niteliğine göre her türlü silahı kullanmaya hazırız" dedi.


Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, gazeteci Nadana Friedrichson’a röportaj verdi. Medvedev, Batılı ülkelerin Rusya’ya saldırılar için Ukrayna’ya gönderilen silahlarla müzakere yolunu açtıkları yönündeki görüşlerini "hata" olarak nitelendirdi. Medvedev, "Sonuç tam tersi olacak. Bu durumda müzakere olmayacak. Yalnızca misilleme olacak. Kiev yönetimi altında kalan Ukrayna’nın tümü yanacak. Bu arada Pentagon’dakiler, daha nitelikli sonuçların ne olacağını iyi anlıyorlar” dedi."Tehdidin niteliğine göre her türlü silahı kullanmaya hazırız"


Ukrayna ordusunun Rus ordusu kontrolündeki Donbass bölgesinde yer alan bazı kentlere ve Kırım’a saldırması durumunda Rusya’nın nasıl karşılık vereceğine dair soruyu yanıtlayan Medvedev, saldırının büyüklüğüne göre her türlü silahları kullanabileceklerini söyledi. Medvedev, "Her türlü yanıtı verebiliriz. Rusya Devlet Başkanı (Vladimir Putin) bunu açıkça söyledi. Kendimize herhangi bir kısıtlama koymuyoruz ve tehdidin niteliğine göre her türlü silahı kullanmaya hazırız" ifadelerini kullandı. Bu tür eylemlerin, nükleer caydırıcılığın temelleri de dahil olmak üzere Rus doktrinleriyle uyumlu olduğunu vurgulayan Medvedev, "Sizi temin ederim ki sert ve caydırıcı bir yanıt olacaktır" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kanser, Türkiyede en sık ikinci ölüm sebebiÖnceki Haber

Kanser, Türkiyede en sık ikinci ölüm seb...

Ali Koç: Ligden çekilme gibi bir amacımız yokSonraki Haber

Ali Koç: Ligden çekilme gibi bir amacımı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar