21 Haziran, 2024, Cuma
DOLAR32.857
EURO35.1895
ALTIN2449.4
Yusuf Cinkara Otomotiv

Prof. Dr. Mustafa Kara Bursa Öğretmen Akademilerinde konuştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Prof. Dr. Mustafa Kara Bursa Öğretmen Akademilerinde konuştu
Abone ol
Milli Eğitim Bakanlığının Vizyon Projelerinden Biri Olan “öğretmen Akademileri” Bursa’da Faaliyetlerini Sürdürüyor. Bu çerçevede Oluşturulan şehir Ve Kültür Akademisinde Katılımcı öğretmenlere Bursa’nın Tarihi Ve Kültürel Mirasını Konu Alan Sunumlar Gerçekleştiriliyor. Alanında Uzman Konuşmacıların Yer Aldığı Ve Tarihi Bursa Mevlevihane’sinde Gerçekleşen Programlar Yoğun Ilgi Görüyor.

Milli Eğitim Bakanlığının vizyon projelerinden biri olan “Öğretmen Akademileri” Bursa’da faaliyetlerini sürdürüyor. Bu çerçevede oluşturulan Şehir ve Kültür Akademisinde katılımcı öğretmenlere Bursa’nın tarihi ve kültürel mirasını konu alan sunumlar gerçekleştiriliyor. Alanında uzman konuşmacıların yer aldığı ve tarihi Bursa Mevlevihane’sinde gerçekleşen programlar yoğun ilgi görüyor.

Şehir ve Kültür Akademisinin bu haftaki konuğu Prof. Dr. Mustafa Kara oldu. “Bursa’da Sûfi Gelenek” başlıklı programda Bursa’yı hem manen hem madden inşa eden büyük şahsiyetler ele alındı. Yaklaşık yedi asırdır Bursa’nın mahallelerine, caddelerine, sokaklarına, meydanlarına ismi verilen büyük şahsiyetlerin hayatları konuşuldu.

Emir Sultan Mahallesine ismini veren Emir Buhari Hazretleri, Zeyniler Mahallesine ve köyüne ismini veren Zeynüddin Hâfi ve Bursa’ya mührünü vuran halifesi Abdüllatif Kudsi, Hz. Üftade, İsmail Hakkı Bursevi, Niyazı Mısri, Somuncu Baba, Aziz Mahmud Hüdayi gibi isimlerin anlatıldığı programda katılımcı öğretmenlere Kara’nın “Ramazan Kitabı” isimli eseri hediye edildi. Program sonrasında Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü adına Prof. Dr. Mustafa Kara’ya hediye takdim edildi. Program imza etkinliği ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstanbulda kaza sonrası sızan taksici kamerada: Uyuyakalan taksici polisi duyunca kaçtıÖnceki Haber

İstanbulda kaza sonrası sızan taksici ka...

Adana'da 3 çocuğuyla bisiklette gezen çift görenleri hayrete düşürüyorSonraki Haber

Adana'da 3 çocuğuyla bisiklette gezen çi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar