Osmaniye
DOLAR16.7266
EURO17.7632
ALTIN987
Yusuf Cinkara Otomotiv

Osmaniye'de Sağlık Bilimleri öğrencileri, “Önlük giyme töreni” düzenlendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Osmaniye'de Sağlık Bilimleri öğrencileri, “Önlük giyme töreni” düzenlendi
Abone ol
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bölümlerinin birinci ve ikinci sınıf öğrencileri ,"Önlük Giyme Töreni"nde beyaz önlüklerini giyerek mesleğe ilk adımı atmanın heyecanını yaşadı. 

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi bölümlerinin birinci ve ikinci sınıf öğrencileri ,"Önlük Giyme Töreni"nde beyaz önlüklerini giyerek mesleğe ilk adımı atmanın heyecanını yaşadı. 

15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde düzenlenen Önlük Giyme Töreni'ne OKÜ Rektörü  Prof. Dr. Turgay Uzun ile çok sayıda  akademisyen ve Üniversite  öğrencileri katıldı.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç yaptı.

Dayangaç konuşmasında; "Sizlerin başarısı bizler için gurur tablosu oluşturuyor. Sağlık eğitimi gerek teorik gerekse pratik eğitimin daha çok da uygulamanın olduğu bir eğitimdir. Sağlık çalışanlarının toplumdaki karşılığı paha biçilmez bir değerdir.

İnsanların acısını hafifletmek, insanlara çare olmak, hizmet sunmak sağlık çalışanlarımızın gurur kaynağı olmuştur. İnşallah sizler de göreve başladığınızda insanlara çare olursunuz. ” dedi. Programın devamında konuşan OKÜ Rektörü  Prof. Dr. Turgay Uzun, “Bizler sizler gibi pırıl pırıl öğrencilere sahip olduğumuz için gururluyuz, mutluyuz. Bu gurur sizlerin mezuniyeti ile taçlanacak. Beyaz önlüklerinizi giyerek kutsal mesleğe çok güzel bir adım atmış olacaksınız.  

İnsanların hayatına dokunmak, insanların yaşamlarını iyileştirmek kutsal bir görev. Çok büyük manevi değeri olan bir  meslek. Sizler bir insanın doğumundan ölümüne kadar her anında çok önemli dokunuşlar yapıyorsunuz.  Bu da tabi ki mesleği sevmekle oluyor. Fedakârca, çok büyük sorumluluklar altında bu mesleği icra ediyorsunuz. Özelikle pandemi döneminde tüm dünyada sağlık çalışanlarımızın değeri bir kez daha anlaşıldı." dedi. Konuşmaların ardından Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Ebelik, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet Bölümü 1. ve 2. Sınıf öğrencileri beyaz önlükleriyle sahneye çıkarak arkadaşları ve hocaları tarafından alkışlandı.

Önlük Giyme Töreni, Sağlık Bilimleri Fakültesi bölümlerinde başarılı olan öğrencilere OKÜ Rektörü  Prof. Dr. Turgay Uzun, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Sağlık Bilimleri Fakültesi akademisyenleri tarafından teşekkür belgelerinin takdim edilmesi ile sona erdi.   


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkiyede e-ticaret pazarı 381 milyar TLye yükseldiÖnceki Haber

Türkiyede e-ticaret pazarı 381 milyar TL...

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Maldivler İslam İşleri Bakanı Zahiri kabul ettiSonraki Haber

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Maldivler...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar