27 Eylül, 2023, Çarşamba
DOLAR27.3139
EURO28.84
ALTIN1660.1

MSKÜde Yükseköğretimde Eğitime Erişim semineri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MSKÜde Yükseköğretimde Eğitime Erişim semineri
Abone ol
Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi (mskü) Engelli öğrenci Birimi Koordinatörlüğü Tarafından Yükseköğretimde Eğitime Erişim: öğretimsel Uyarlamalar Konulu Seminer Sunumu Gerçekleştirildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü tarafından Yükseköğretimde Eğitime Erişim: Öğretimsel Uyarlamalar konulu seminer sunumu gerçekleştirildi.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Ergenekon tarafından gerçekleştirilen seminere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sülün ve engelli öğrenci danışmanları katıldı. Açılış konuşmasında Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Candan Hasret Şahin, herkesin engelli adayı olmasa bile engellilerin haklarına saygılı olmayı temel ilke edinmesi gerektiğini ve eğitim hakkının engelli olsun ya da olmasın herkesin en temel yasal hakkı olduğunu ifade etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sülün, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ile iş birliği içinde çalışan 40 Yüksekokul ve Fakültede 47 engelli öğrenci danışmanının bulunduğunu belirterek engelli öğrenci danışmanları sayesinde engelli öğrencilerin eğitim öğretim faaliyetlerinden en üst düzeyde yarar sağlandığını ifade etti.

Düzenlenen seminerin engelli öğrencilere sunulan hizmetlerin niteliğini arttırması noktasında son derece önemli olduğunu belirtti. Prof. Dr. Ergenekon ise engelli bireylerin yaşamış oldukları yalnızlık, dışlanmışlık ve yabancılık duygularını seminere katılanların deneyimlemesini sağlayarak, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde en çok bulunan engel türlerine göre engelli öğrencilerin eğitim hakkından adaletli bir şekilde yararlanabilmesi için neler yapılabileceğinden söz etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Öksüz “Güvenli Eğitim” projesi çerçevesinde polis uygulamalarını denetlediÖnceki Haber

Vali Öksüz “Güvenli Eğitim” projesi çerç...

Muğla Valisi Akbıyıktan Gaziler Günü mesajıSonraki Haber

Muğla Valisi Akbıyıktan Gaziler Günü mes...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar