27 Şubat, 2024, Salı
DOLAR31.1254
EURO33.8118
ALTIN2034.4

Mersin ve Eskişehir büyükşehir belediyeleri arasında su kardeşliği protokolü imzalandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mersin ve Eskişehir büyükşehir belediyeleri arasında su kardeşliği protokolü imzalandı
Abone ol
Mersin Su Ve Kanalizasyon Idaresi (meski) Genel Müdürü Irfan Korkmaz, Genel Müdür Yardımcısı Emre Gürkal Gökçe Ve Teknik Heyetle Beraber Eskişehir’de Düzenlenen Belediye Su Kardeşliği Toplantısı’na Katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan 1. Etap Belediye Su Kardeşliği çerçevesinde, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Mersin Büyükşehir Belediyesi arasında kardeşlik protokolü imzalandı.

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü İrfan Korkmaz, Genel Müdür Yardımcısı Emre Gürkal Gökçe ve teknik heyetle beraber Eskişehir’de düzenlenen Belediye Su Kardeşliği Toplantısı’na katıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 31 Ocak 2023 tarihinde ilan edilen Ulusal Su Verimliliği Seferberliği sürecinde, belediyeler arasında bilgi ve tecrübe paylaşımının sağlanması için 27 belediyenin katılımıyla başlatılan 1. Etap Belediye Su Kardeşliği çerçevesinde, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Mersin Büyükşehir Belediyesi arasında kardeşlik protokolü imzalandı. Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda konuşan MESKİ Genel Müdürü İrfan Korkmaz, nüfus artışı, küresel ısınma, kuraklık, rezervlerin azalması, su kaynaklarının hızla kirlenmesi ve Mersin’deki yoğun göçün beraberinde getirdiği su talebindeki artışa dikkat çekti. Suyun doğru yönetimi ve korunmasını, özellikle kayıp-kaçakla mücadelede teknolojiye önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Korkmaz, teknolojik ve dijital yatırımlar hakkında detaylı bilgiler vererek, "Yaşam kaynağımız olan suyun korunmasını ve takibini ancak bilimin ışığında ileri teknolojiyi kullanarak yapabiliriz. Bu konuda MESKİ Genel Müdürlüğü olarak doğru yolda olduğumuzu ifade etmek isterim. Hepimize çok büyük işler düşüyor. Bu itibarla, Kardeşlik Projesi’nin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bu projeyle edineceğimiz deneyimle, birlikte kurtaracağımız her su damlası sayesinde geleceğimize çok büyük katkılar sunacağımıza inanıyorum. Eskişehir ve Mersin arasındaki bağı güçlendirecek kardeşlik ile birlikte özellikle gelecek nesillere, yaşanabilir kaliteli bir dünya bırakacağımızın kanaatindeyim" ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tatvanda kışlık yakacak mesaisiÖnceki Haber

Tatvanda kışlık yakacak mesaisi

Kuşadası Devlet Hastanesi, Dijital Hastane Ödülünü aldıSonraki Haber

Kuşadası Devlet Hastanesi, Dijital Hasta...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar