17 Haziran, 2024, Pazartesi
DOLAR32.8387
EURO35.1912
ALTIN2448.1
Yusuf Cinkara Otomotiv

Mercedes-Benz Türk, Geleceğin Kadın Hekimlerini Ağırladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mercedes-Benz Türk, Geleceğin Kadın Hekimlerini Ağırladı
Abone ol
Mercedes-Benz Türk ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) 20 yıldır sürdürdüğü ‘Her Kızımız Bir Yıldız’ programı kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanından tıp fakültelerinde okuyan ‘Yıldız Kız’lar İstanbul’da buluştu.

Mercedes-Benz Türk ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) 20 yıldır sürdürdüğü ‘Her Kızımız Bir Yıldız’ programı kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanından tıp fakültelerinde okuyan ‘Yıldız Kız’lar İstanbul’da buluştu.

Etkinlikte, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı.

Boğaz turu şeklinde gerçekleştirilen etkinliğe, ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Lale Pilatin, derneğin yönetim kurulu üyelerinden Prof. Dr. Cihan Demirci Tansel, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serhan Tuğlular, Mercedes-Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürü Miray Demirel ve çeşitli branşlardan doktorlar katıldı.

Geleceğin kadın hekimleri, uzman doktorlarla meslekleri hakkında sohbet etme ve onların tecrübelerinden yararlanma fırsatı buldular.

Ayrıca Mercedes-Benz Türk’ün kadın yöneticilerinin kişisel ve mesleki gelişim hikâyelerini dinlediler.

Etkinlik hakkında değerlendirmede bulunan Mercedes-Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürü Miray Demirel, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı, Türkiye’nin dört bir yanından gelen tıp fakültesi öğrencisi yıldız kızlarımızla kutladık.

‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ diyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, eğitim ve öğretim hayatlarına destek sağladığımız geleceğin genç hekimleri ile anmak bizim için tarif edilemez bir mutluluk.

Bu öğrencilerimiz bizim aynı zamanda Her Kızımız Bir Yıldız Programımız kapsamında lise hayatları boyunca desteklediğimiz öğrencilerimiz.

Toplumda kadının her alanda hak ettiği güce kavuşması, kadınlara sosyal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliği tanınması hedefiyle 2004 yılında başlattığımız ‘Her Kızımız Bir Yıldız’ programı, aradan geçen 20 yılda kapsamını genişleterek büyüdü.

Projeye, 17 ilde 200 kızın desteklenmesi ile başlamıştık. Bugün ise her yıl 1.000 kızımıza burs ve kişisel gelişim desteği sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Programımızda burs imkanıyla birlikte, gençlerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamayı önceliklendiriyoruz.

Her zaman yanlarında olduğumuz Yıldız Kız’larımızla bir araya gelerek ihtiyaç duydukları konularda rehberlik ediyoruz.

Geleceğin genç hekimleri ile bir araya geldiğimiz ve bayramımızı kutladığımız bugün bizim için çok anlamlı oldu.

20 yıldır olduğu gibi ülkemizde gençlerimizin eğitimini desteklemeye kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

 ‘Her Kızımız Bir Yıldız’ programı, 2004 yılında 17 ilde 200 kız öğrenciye destek sağlamak amacıyla başladı.

Bugün, her yıl 1.000 kız öğrenciye burs ve kişisel gelişim desteği sağlayarak, gençlerin eğitim hayatlarına önemli katkılar sunmaya devam ediyor.

Mercedes-Benz Türk ve ÇYDD’nin ortaklaşa yürüttüğü bu proje, toplumda kadınların hak ettiği güce kavuşması ve fırsat eşitliği tanınması hedefiyle yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Koyun sayasında öldürüldüÖnceki Haber

Koyun sayasında öldürüldü

HAK-İŞ Sendikası Cizre Belediyesinin işten çıkardığı işçiler için belediye önünde çadır nöbeti başlattıSonraki Haber

HAK-İŞ Sendikası Cizre Belediyesinin işt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar