Osmaniye
DOLAR18.6475
EURO19.6112
ALTIN1068.9

Manisada 6 ülkenin öğrencileri iklim değişikliğine dikkat çekmek için pedal çevirdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Manisada 6 ülkenin öğrencileri iklim değişikliğine dikkat çekmek için pedal çevirdi
Abone ol
MANİSA’DA ERASMUS+ SCORE PROJESİ TÜRKİYE HAREKETLİLİĞİ ÇERÇEVESİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÇEVRE EĞİTİMİ VERMEK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE DİKKAT ÇEKMEK AMACIYLA BİSİKLET TURU DÜZENLENDİ. TÜRKİYE DAHİL 6 ÜLKENİN ORTAK OLDUĞU PROJEDE KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN YABANCI VE TÜRK ÖĞRENCİLER BİRLİKTE PEDAL ÇEVİRDİ.

Manisa’da Erasmus+ SCORE Projesi Türkiye Hareketliliği çerçevesinde sürdürülebilirlik çevre eğitimi vermek ve iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla bisiklet turu düzenlendi. Türkiye dahil 6 ülkenin ortak olduğu projede küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek için yabancı ve Türk öğrenciler birlikte pedal çevirdi.


İspanya’nın koordinatörlüğünde yürütülen Manisa’dan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Manisa Fen Lisesi’nin ortak olduğu Erasmus+ SCORE Projesi Türkiye Hareketliliğinde İspanya, İtalya, Portekiz, Estonya ve Macaristan’dan gelen yabancı öğrenciler Manisa’da Türk öğrencilerle birlikte bisiklete bindi. Manisa Fen Lisesi Kimya Öğretmeni Bahar Tiryakioğlu, Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Onur Tiryakioğlu eşliğinde Şehzadeler ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan bisiklet turu Yunusemre ilçesindeki Atatürk Kent Parkı’nda sona erdi. Projede 1 hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleneceği bildirildi.


Projenin amacının sürdürülebilir çevre eğitimi vermek olduğunu kaydeden Bahar Tiryakioğlu, “İspanya’nın koordinatörlüğünde yürütülen ve Manisa’dan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Manisa Fen Lisesi’nin ortak olduğu bir projedir. Proje sürdürülebilirlik ve bisikletle ilgili çevre eğitimi veriliyor. Projede Türkiye dışında İtalya, İspanya, Portekiz, Macaristan ve Estonya var. 5 ülkeden 35 öğrenci geldi. 1 hafta boyunca burada aktivitelerimiz olacak. Çevre ile ilgili seminer verildi. Çevreye, küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek için bisiklet turu düzenliyoruz. Manisa OSB’deki bisiklet fabrikasına bir gezi düzenleyeceğiz. Ayrıca Manisa’nın tanıtılmasıyla ilgili tarihi ve kültürel geziler olacak. Türkiye’de iklim değişikliği ve bisiklet konulu çalışmalar yapılıyor. Bundan sonra İtalya’ya gidilecek. İtalya’da da benzer çalışmalar yapılacak” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bigada ‘Amatör Spor Haftası başladıÖnceki Haber

Bigada ‘Amatör Spor Haftası başladı

Hisarcıkta “Hz.Peygamberin Hikmet Dolu Daveti konulu konferansSonraki Haber

Hisarcıkta “Hz.Peygamberin Hikmet Dolu D...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar