16 Temmuz, 2024, Salı
DOLAR33.0323
EURO35.9984
ALTIN2578.1
Yusuf Cinkara Otomotiv

Lise öğrencilerinden Rasim Özdenören paneli

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Lise öğrencilerinden Rasim Özdenören paneli
Abone ol
NİTELİKLİ KİTAPLAR OKUYAN VE OKUDUKLARINI METNE DÖKEBİLEN ÖĞRENCİLER YETİŞTİRMEYİ HEDEFLEYEN ERZURUM KİTAP AKADEMİSİ'NİN RASİM ÖZDENÖREN İL PANELİ, ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ MAVİ SALON'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Nitelikli kitaplar okuyan ve okuduklarını metne dökebilen öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen Erzurum Kitap Akademisi’nin Rasim Özdenören İl Paneli, Atatürk Üniversitesi Mavi Salon’da gerçekleştirildi.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan panelin başkanlığını Hilalkent Anadolu Lisesi öğrencilerinden Muhammet Emin Ak’ın yaptığı “Rasim Özdenören” konulu panele geçildi. Panelde Yıldızkent Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Güçlü ‘Rasim Özdenören’de Felsefe ve Din ‘ Horasan Şehit Mehmet Gök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sıla Bastem ‘Zamana Yüklenen Anlamlar’ , Hınıs Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Nisa Şanal ’ Rasim Özdenören’in Düşünce Dünyası’ , Emel Çatal Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Elemiş ’“Batı Uygarlığını Benimsemiş Taklitçi Günümüz İnsanı’ başlıklı sunumlarını yaptılar.


Sunumların ardından Erzurum İl Millî Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, yaptığı konuşmada "Biz İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Anadolu Mektebi ve Kitap Akademisi olmak üzere iki kitap okuma programını öğretmenlerin ve öğrencilerin özverisiyle gayet başarılı yürütüyoruz. Bu programlara dâhil olup kitap okuyan 18 bin 880 öğrencimiz var. Önümüzdeki yıllarda bu sayıyı 30 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Bugünkü panelde öğrencilerimizi dinleyince bu yolda bir hayli yol aldığımızı gördüm. Bu beni ziyadesiyle mutlu etti. Kitap okuma programlarının başarılı olması öğretmen ve yöneticilerimizin sahadaki özverili çalışmalarına bağlı. Öğrencilerimizi panellerde dinledikçe yaptığımız çalışmaların amacına ulaştığını görüyorum ve bundan büyük mutluluk duyuyorum. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Panelist öğrencilerimizi de ayrıca tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.


Panelist öğrencilerin birbirinden güzel sunumları büyük bir beğeni topladı. Panelin sonunda danışman öğretmenlere ve öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kaş’ta kokoreççi dükkanı yandıÖnceki Haber

Kaş’ta kokoreççi dükkanı yandı

D-785 karayolunda ilerleyen başıboş inek trafiği tehlikeye düşürdüSonraki Haber

D-785 karayolunda ilerleyen başıboş inek...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar