Osmaniye
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Yusuf Cinkara Otomotiv

İki kurum arasında tarım, hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği protokolü imzalandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İki kurum arasında tarım, hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği protokolü imzalandı
Abone ol
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI ARASINDA İMZALANAN MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ'NE İLİŞKİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ ERTUĞRUL TOSUNOĞLU İLE İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ DR. MUHAMMET ANGIN TARAFINDAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Giresun Milli Eğitim ile Tarım ve Orman İl Müdürlükleri arasında tarım, hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği alanlarında nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.


Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü’ne ilişkin İl Millî Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ile İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Muhammet Angın tarafından işbirliği protokolü çerçevesinde Tirebolu İskender Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde çalışmaların yapılacağı belirtildi.


Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından yapılan açıklamada, “Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı güçlerini birleştirerek tarım, hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği ve laboratuvar hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren tüm okullarda öğrenci ve öğretmenlerin yeterliliklerini artırarak tarım ve gıda sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalamıştır. Bu doğrultuda İlimiz Tirebolu İlçesinde bulunan Tirebolu İskender Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarım alanında toprak analizi çalışmaları yaparak ilimizde tarımsal verimliliği artırmayı planlamaktadır. Tarım, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı ile Laboratuvar Hizmetleri alanlarında Millî Eğitim Bakanlığı uhdesinde 123 okul, 9 bin 309 öğrenci ve 264 öğretmeni içeren bu protokol ile yüz yüze, dijital eğitim materyalleri hazırlanacak. Alan derslerinde Tarım ve Orman Bakanlığı Eğiticilerinin görev almaları sağlanacak. Alan öğretmenlerinin, ortaklaşa belirlenecek takvim ve programa göre Tarım ve Orman Bakanlığının belirlediği atölye, laboratuvarlar, eğitim merkezleri, araştırma enstitüleri ve arazilerde iş başında eğitim düzenlenecek. Alandan mezun öğrencilerin tarım sektöründe istihdamı için ortak proje ve çalışmalar yapılacak. Alan öğrencilerinin işletmelerde mesleki eğitimi, staj uygulamalarını bütçe olanakları doğrultusunda Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı kurum veya kuruluşlarda yapmaları sağlanacak”denildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Canikte TEKNOFEST hazırlıklarıÖnceki Haber

Canikte TEKNOFEST hazırlıkları

Elektrik tellerine çarpan kuş yangına sebep olduSonraki Haber

Elektrik tellerine çarpan kuş yangına se...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar