Osmaniye
DOLAR19.1043
EURO20.6605
ALTIN1203.8

Hollywood smile uygulamasında hekim görüşü önemli

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hollywood smile uygulamasında hekim görüşü önemli
Abone ol
DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ UZMANI DR. DT. SANCAR ŞİMŞEK, HOLLYWOOD GÜLÜŞÜNÜN BEYAZLATMA, ORTODONTİ, VENEERLER VE KAPLAMALARIN BİR ARADA KULLANILMASIYLA ELDE EDİLEN, KİŞİYE ÖZEL İDEAL GÜLÜŞ TASARIMI OLDUĞUNU BELİRTEREK, GÜLÜŞ TASARIMI OLUŞTURULURKEN HEKİM GÖRÜŞLERİNİN DİKKATE ALINMASI GEREKTİĞİNİN ALTINI ÇİZDİ.

Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Dt. Sancar Şimşek, Hollywood gülüşünün beyazlatma, ortodonti, veneerler ve kaplamaların bir arada kullanılmasıyla elde edilen, kişiye özel ideal gülüş tasarımı olduğunu belirterek, gülüş tasarımı oluşturulurken hekim görüşlerinin dikkate alınması gerektiğinin altını çizdi.


Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Dt. Sancar Şimşek, son zamanların trend uygulamaları haline gelen ’Hollywood gülüşü’ olarak adlandırılan gülüş tasarımı ile ilgili önemli bilgiler aktardı. Hollywood gülüşünün beyazlatma, ortodonti, veneerler ve kaplamaların bir arada kullanılmasıyla elde edilen, kişiye özel ideal gülüş tasarımı olduğunu ifade eden Şimşek, gülüş tasarımı oluşturulurken hekim görüşlerinin dikkate alınması gerektiğinin de altını çizdi.


Gülüş tasarımı oluşturulurken dikkat edilmesi gereken faktörlerin oldukça önemli olduğunu belirten Şimşek, "Gülüş tasarımına ilk önce yüz hattınızın hangi geometrik şekle uyduğu tespit edilerek başlanır. Kişinin yüzündeki hatlar dişin hangi formda seçilmesi gerektiğinin şifrelerini içerir. Erkek ve kadın anatomisi birbirinden farklıdır. Erkeklerde yüz hatları daha keskin ve belirgindir. Alın burun, çene ucu orantısı kadın yüzüyle farklılıklar gösterir. Kadınlarda geçişler daha yumuşak, burun ve kaş kemerleri daha siliktir. Dişlerde de aynı paralellik vardır. Buna bağlı olarak gülüş tasarımı oluştururken, yüz hatlarınız cinsiyetiniz, yaşınız, gülüş simetrisi, dişlerinizin sıralanışı ve renkleri, dudaklarınız, diş etleriniz gibi etkenler belirleyici faktörlerin başında geliyor" dedi.Kadınlarda gülüş tasarımı


Kadınlardaki gülüş tasarımı konusunda bilgi veren Şimşek, "Ortadaki iki diş yandaki dişlerden biraz daha uzundur, komşu dişlerin köşeleri arasında minik aralıklar vardır. Dişlerin köşeleri daha yumuşak döner, gülme hattı yukarı doğru kavislidir" ifaderini kullandı.Erkeklerde gülüş tasarımı


Şimşek, "Erkeklerde ise komşu dişler daha düz bir hatta birleşirler, dişlerin hatları daha belirgindir, gülme hattı daha düzdür. Genel olarak gülüş ifadeleri üç ana başlıkta toplanır. Bu temel kategoriler de kendi içlerinde değişik varyasyonlara sahiptir" diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mersin’de kar nedeniyle iki araçta mahsur kalan 5 kişi kurtarıldıÖnceki Haber

Mersin’de kar nedeniyle iki araçta mahsu...

Aydemir: ‘Milli irade 14 Mayısta yine tarih yazacakSonraki Haber

Aydemir: ‘Milli irade 14 Mayısta yine ta...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar