23 Şubat, 2024, Cuma
DOLAR31.0929
EURO33.7137
ALTIN2023.9

CHP Lideri Özel: "İttifak arayışımızı toplumsal tabana yayacağız"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP Lideri Özel: "İttifak arayışımızı toplumsal tabana yayacağız"
Abone ol
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, KYK yurtlarında yaşanan ihmallere dikkat çekerek, "Devlet yurtlarında düşen kalite ve artan riskler iktidar politikalarında süregelen yanlışlar nedeniyle yaşanıyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, KYK yurtlarında yaşanan ihmallere dikkat çekerek, "Devlet yurtlarında düşen kalite ve artan riskler iktidar politikalarında süregelen yanlışlar nedeniyle yaşanıyor" dedi.

Özel, İYİ Parti'nin yerel seçimlerde 81 ilde kendi adayları ile sahaya çıkma kararının ardından, "Eski dosttan düşman olmaz. İYİ Parti, iyi insanların partisidir.

Geçmişte birçok başarı elde ettiğimiz, gelecekte de çok şeyi birlikte başaracağız bir partidir. Bundan sonra ittifak arayışımızı toplumsal tabana yayacağız" diye konuştu.

Özel, konuşmasına Aksaray'da, KYK yurdu önünde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Mine Nur Uysal'ı anarak başladı.

Özel, "Bu işi yakından takip edeceğiz, sorumluları ceza alana kadar bu konuyu takip edeceğiz" dedi.

Özel, KYK yurtlarında yaşananlarla ilgili şikayet hattı oluşturacaklarını bildirdi. Özel, partisinin oluşturduğu bir komisyon ile sorunlar çözülene kadar mücadele edeceklerini bildirdi.

Özel, devlet yurtlarında düşen kalite ve artan risklerin iktidar politikalarında süregelen yanlışlar nedeniyle yaşandığını kaydetti.

Özel, "İktidar, öğrenciler bir takım cemaatlerin, tarikatların çaresizce kucağına düşsün diye yurt yaptırmadı. CHP bu oyunu ve sorumluları biliyor" diye konuşan Özel, konunun peşini bırakmayacaklarını söyledi.

Devamla yerel seçimlere yönelik mesajlar veren Özel, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı. Gürün'ün bayrağı kadınlara, gençlere teslim edeceğini söylediğini aktaran Özel, "Böyle veda her siyasetçiye nasip olsun" diye konuştu.

İYİ Parti'nin yerel seçimlerde 81 ilde kendi adayları ile sahaya çıkacaklarına yönelik kararı değerlendiren Özel, partinin kararına saygı duyduklarını söyledi.

Özel, "İttifak arayışımızı toplumsal tabana yayacağız" diye konuştu.

Özel; “Gelelim ittifaklar meselesine. Cumhur İttifakı karşısında tüm muhalefetin bir araya gelmesini ve iş birliği yapmasını savundum. 'İttifak' kelimesini kullanmadım o kelime yıprandı.

Bunun için siyasi muhataplarımıza çağrılar yaptık. 30 Kasım'da Sayın Akşener'i ziyaret ettik. 81 ilde aday çıkarma konusunda GİK kararının gözden geçirilip geçirilmeyeceğini önerdim.

Ne teklif ediyorsunuz diye sorulduğunda, 'Bir masa kuralım ve birbirimize kazandıralım. Türkiye'ye kazandıralım' dedik. Çok kıymetli ev sahipliği yaptılar. Kendileri GİK'e götüreceklerini söylediler.

Alınacak iki karara da saygılıyız demiştim. Bu saygıyı sürdürüyoruz. Gittiğimiz tüm ilçelerde ilçe başkanlarını kendi ilçe başkanlarımız gibi ziyaret ettik.

İyi Parti seçmeni Atatürk'ü, bayrağını seven çok iyi insanlar aynı bizim gibi insanlar. Eski dosttan düşman olmaz. İYİ Parti, iyi insanların partisidir.

Geçmişte birçok başarı elde ettiğimiz, gelecekte de çok şeyi birlikte başaracağız bir partidir.

Bundan sonra ittifak arayışımızı toplumsal tabana yayacağız.

İstanbul'u Katar'a pazarlamasınlar, Ankara'yı parsel parsel satmasınlar diye bütün milletimizle işbirliği yapacağız."

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pamukkalede kadınların el emekleri kooperatif çatısında buluştuÖnceki Haber

Pamukkalede kadınların el emekleri koope...

Abi, kardeş buluşmasında öğrenciler tarihi Muğlayı gezdiSonraki Haber

Abi, kardeş buluşmasında öğrenciler tari...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar