15 Nisan, 2024, Pazartesi
DOLAR32.4107
EURO34.5641
ALTIN2459.3

Başkan Şerifoğulları: “Şehrimizi değerleriyle güçlendirerek geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Şerifoğulları: “Şehrimizi değerleriyle güçlendirerek geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz”
Abone ol
BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANI VE YER ALTI OTOPARKI İNŞASI İLE BAKIRCILAR ÇARŞISI SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE YENİLEME ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN İNCELEMELERDE BULUNDU. BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI DAHA SONRA TARİHİ BAKIRCILAR ÇARŞISI’NI ZİYARET ETTİ.

Kent genelindeki çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Şehrimizi değerleriyle güçlendirerek geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz” dedi.


Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Yer Altı Otoparkı inşası ile Bakırcılar Çarşısı Sokak Sağlıklaştırma ve Cephe Yenileme çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu. Başkan Şerifoğulları daha sonra tarihi Bakırcılar Çarşısı’nı ziyaret etti.


Ticaret Doğduğu Sokaklara Geri Dönüyor Projesi çerçevesinde Bakırcılar Çarşısı’nda başlatılan sokak sağlıklaştırma ve cephe düzenleme çalışmalarını inceleyen Başkan Şerifoğulları, “Projemiz çerçevesinde yüz yıllık tarihiyle şehir ticaretinin nabzının attığı Kapalı Çarşı bünyesindeki 116 dükkanın dış cephesinde tek tip ahşap kaplama çalışması gerçekleştirerek tarihi çarşımıza, kaldırım yenileme, çatı tadilatı ve aydınlatma gibi çalışmalarla yepyeni bir kimlik kazandırmıştık. Şimdi ise tarihi Bakırcılar Çarşımızda sokak sağlıklaştırma ve cephe düzenleme çalışmalarımızı yürütüyoruz. Tarihi Bakırcılar Çarşısı’nda yer alan 96 dükkanı kapsayan çalışmalar doğrultusunda ihtiyaç duyulan binalarda güçlendirme çalışması, çatı tadilatı, ahşap kaplama çalışması gerçekleştiriliyor. Tarihi çarşımıza kaldırım yenileme ve aydınlatma çalışmalarıyla yepyeni bir kimlik kazandıracağız. Bu projemizin devamında ise Çarşı Mahallesi’nde bulunan Sakarya Sokak, Belediye Sokak, Saray Cami Meydan Cephe Yenilemesi ve Belediye İş Merkezi Üstü Meydan Düzenlemesi çalışması gerçekleştireceğiz. Böylece bu alana bir bütünlük içinde yepyeni bir kimlik kazandırmış olacağız. Şehrimizi değerleriyle güçlendirerek geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Uşakın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılı Uluslararası Sempozyumu başladıÖnceki Haber

Uşakın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 10...

BARÜlü öğrenciler “CTF” yarışmasında birinci olduSonraki Haber

BARÜlü öğrenciler “CTF” yarışmasında bir...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar