Osmaniye
DOLAR19.11
EURO20.6983
ALTIN1206.0

Amasyada 20 bin öğrenci ücretsiz yemek yiyecek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Amasyada 20 bin öğrenci ücretsiz yemek yiyecek
Abone ol
AMASYA’DA İL GENELİNDEKİ OKUL ÖNCESİ, TAŞIMALI EĞİTİM GÖREN VE PANSİYONLARDA KALAN YAKLAŞIK 20 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ YEMEK VERİLECEK. YEMEKLER, İL MERKEZİNDE EKMEK ÜRETİMİNİN DE GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ AMASYA BORSA İSTANBUL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE VE İLÇELERDE DE ÖĞRETMENEVLERİNDE HAZIRLANACAK. SONRASINDA OKULLARA ARAÇLARLA ULAŞTIRILACAK.

Amasya’da il genelindeki okul öncesi, taşımalı eğitim gören ve pansiyonlarda kalan yaklaşık 20 bin öğrenciye ücretsiz yemek verilecek.


Yemekler, il merkezinde ekmek üretiminin de gerçekleştirildiği Amasya Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ve ilçelerde de öğretmenevlerinde hazırlanacak. Sonrasında okullara araçlarla ulaştırılacak.


Amasya Mili Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, yarıyıl tatili sonrası öğrencilerin okullara döneceği 6 Şubat Pazartesi gününden itibaren yemeklerin sorunsuz şekilde dağıtımı için tüm hazırlıkları yaptıklarını açıkladı.


Türkiye genelinde toplam 1 milyon 800 bin öğrenciye ücretsiz yemek verilirken Milli Eğitim Bakanlığı’nın faydalanan öğrenci sayısını 5 milyona çıkarma hedefiyle bu çalışmayı başlattığına işaret eden Amasya Milli Eğitim Müdürü Türkmen, “Bakanlığımızın bu hedefine ulaşmak adına Amasya’mızda 19 bin 810 öğrenci 6 Şubat itibariyle bir öğün yemeğini ücretsiz yiyecek” dedi.


Besin değerlerinin yaş gruplarına göre önem taşıdığı için menülerin hazırlanmasıyla ilgili komisyon oluşturulduğunu ve köylerdeki okul öncesi öğrencilerimize de sıcak yemeğin yanı sıra benzeri yiyeceklerin menüde olacağını anlatan Türkmen, ilk günkü dağıtımı kendisinin de takip edeceğini söyledi.


İl genelinde tüm okullarda toplamda 63 bin 375 öğrenci bulunuyor. Böylece neredeyse her üç öğrenciden biri uygulamadan faydalanmış olacak.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sadece belgesellerde gördükleri okyanus canlılarını ilk kez yakından görme fırsatı buldularÖnceki Haber

Sadece belgesellerde gördükleri okyanus...

Jandarma kış lastiği uygulaması gerçekleştirdiSonraki Haber

Jandarma kış lastiği uygulaması gerçekle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar