22 Şubat, 2024, Perşembe
DOLAR31.0253
EURO33.6134
ALTIN2020.9

ALKÜnün Erasmus başarısı taçlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALKÜnün Erasmus başarısı taçlandı
Abone ol
150’den Fazla üniversitenin Katıldığı Erasmus+ Yükseköğretim Ka171 Projesi Bilgilendirme Toplantısı’nda, Alanya Alaaddin Keykubat üniversitesi (alkü) Tarafından 18 Farklı ülke Için Yapılan Erasmus Ka171 Projesinin Hibe Desteği Alma Başarısı örnek Gösterildi.

150’den fazla üniversitenin katıldığı Erasmus+ Yükseköğretim KA171 Projesi Bilgilendirme Toplantısı’nda, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) tarafından 18 farklı ülke için yapılan Erasmus KA171 projesinin hibe desteği alma başarısı örnek gösterildi.

ALKÜ bir yandan bilimsel ve akademik başarılarını sürdürürken bir yandan da öğrenci ve akademik kadrolar için yaptığı proje başvuruları ile destek almaya devam ediyor. ALKÜ’nün geçtiğimiz ağustos ayında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen Erasmus+ Yükseköğretim KA171 Projesi’ne yaptığı başvuru, destek almaya hak kazanmıştı. ALKÜ’nün bu başarısı, KA171 Projesi Bilgilendirme Toplantısı’nda örnek gösterildi.

ALKÜ Erasmus Koordinatörlüğü, Türkiye’deki üniversitelerin Erasmus ve Dış İlişkiler birimlerinde görev yapan akademik ve idari personeline yönelik Eskişehir Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen KA171 Bilgilendirme Toplantısı’nda deneyim paylaşımında bulundu. Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan’ın konuşmalarıyla başlayan toplantıda KA171 Koordinatörü Dr. Selen Tokgöz ve KA171 Uzmanları, Uluslararası Kredi Hareketliliği’ne ilişkin genel bilgilendirmede bulundu.

150’den fazla kurumdan temsilcinin katılım gösterdiği toplantı bünyesinde, ALKÜ Erasmus Koordinatörü Öğr. Gör. Gülsiye Bıçak ve Koordinatör Yardımcısı Şef Abdurrahman Başusta konuyla ilgili tecrübelerini paylaştı. 2023 yılında ilk defa kabul edilen KA171 proje başvuru, hazırlık ve yazım süreçleri hakkında sunum yapan Öğr. Gör. Gülsiye Bıçak; projenin içeriği ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. Bıçak, proje yazımında ALKÜ uluslararasılaşma stratejilerinin ve kalite süreçlerinin önemine vurgu yaptı. Özellikle ilk kez başvuru yapmayı planlayan kurumların ilgi gösterdiği toplantı, başvurularda karşılaşılan zayıf yönlerin tartışıldığı ve önerilerin sunulduğu soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Dr. Selen Tokgöz, ALKÜ Erasmus Koordinatörü Bıçak ve Başusta’ya başarılı sunumlarından dolayı logolu çini tabak takdim etti.

"ALKÜ, 18 ülke ile öğrenci ile personel değişimi yapacak"

ALKÜ’nün geçtiğimiz ağustos ayında 18 ülke ile öğrenci ve personel değişiminin olacağı KA171 proje başvurusu, 156 bin 910 euro hibe desteği almaya hak kazanmış; proje aynı zamanda başvuru yapan 114 üniversite arasında 12. sırada yer almıştı. Proje çerçevesinde; Bangladeş, Nepal, Hindistan, Arnavutluk, Kosova, Karadağ, Bosna-Hersek, Azerbaycan, Moldova, Cezayir, Fas, Tunus, Rusya, Madagaskar, Namibya, Senegal, Tanzanya ve Zambiya olmak üzere toplam 18 ülkede 25 partner üniversite ile öğrenci ve personel değişimi yapılmasına imkan sağlanacak.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yüzde 72 kestane oranına sahip ‘Salıpazarı kestane balı tanıtıldıÖnceki Haber

Yüzde 72 kestane oranına sahip ‘Salıpaza...

Aydında Okullar Arası Hentbol Turnuvası sona erdiSonraki Haber

Aydında Okullar Arası Hentbol Turnuvası...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar