16 Haziran, 2024, Pazar
DOLAR32.7878
EURO35.1602
ALTIN2457.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

ADÜ, afete hazırlanıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ADÜ, afete hazırlanıyor
Abone ol
Adü Afet Ve Acil Durum Uygulama Ve Araştırma Merkezi Bünyesinde Oluşturulan Adü Arama Kurtarma (adusar) Personel Ve öğrenci Ekibinin Eğitim Ve Tatbikatları Tamamlandı. Eğitimlerini Tamamlayan Ekip Aydın Afad Il Müdürü Yalçın Mumcu'yu Ziyaret Ederek öğrendiklerini Tatbikatta Sergiledi.

ADÜ Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde oluşturulan ADÜ Arama Kurtarma (ADUSAR) personel ve öğrenci ekibinin eğitim ve tatbikatları tamamlandı. Eğitimlerini tamamlayan ekip Aydın AFAD İl Müdürü Yalçın Mumcu’yu ziyaret ederek öğrendiklerini tatbikatta sergiledi.

Eğitim çalışması ile ilgili bilgi veren ADÜ Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Serap Gökçe Eskin, 60 kişilik personel ekibine 20 kişilik öğrenci arama kurtarma ekibi eklendiğini belirterek Arama Kurtarma ekibinin sürekliliğini korumayı, eğitim ve malzeme açısından sürekli iyileşmeyi hedeflediklerini belirtti.

Müdür Yardımcısı Uzm. Gülay Kandemir ve ekip lideri Öğretim Görevlisi Evrim Çevik’in koordine ettiği eğitimlerde, personel ekibinin eğitim ve tatbikatları geçtiğimiz ay tamamlanırken üniversite öğrencilerinden oluşan Öğrenci Arama Kurtarma Ekibinin AFAD bünyesinde teorik ve uygulamalı eğitim süreci bu hafta tamamlandı.

Eğitimin son gününde İl AFAD Müdürlüğünü ziyaret eden ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, ADÜ Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Serap Gökçe Eskin, AFAD İl Müdürü Yalçın Mumcu ile görüşerek istişarelerde bulundu.

Görüşmede, ADÜ ekibinin arama kurtarma çalışmalarını yerinde inceleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, gönüllü öğrencilere ve AFAD ekibine teşekkür etti. Program "Arama Kurtarma Tatbikatı" ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, Afet ve Acil Durum Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Serap Gökçe Eskin, İl AFAD Müdürü Yalçın Mumcu’nun katıldığı sertifika törenin ile sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Öğrencilere su verimliliğinin önemi anlatıldıÖnceki Haber

Öğrencilere su verimliliğinin önemi anla...

Aydınlı özel sporcu Madran, dünya arenasına adım atıyorSonraki Haber

Aydınlı özel sporcu Madran, dünya arenas...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar