20 Temmuz, 2024, Cumartesi
DOLAR33.0165
EURO35.9802
ALTIN2545.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

10 yılda 10 bin çocuğa ulaştı, hedefi çocukları topluma kazandırmak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
10 yılda 10 bin çocuğa ulaştı, hedefi çocukları topluma kazandırmak
Abone ol
SİİRT ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİNDE ÖĞRETİM ÜYESİ OLAN DOÇ. DR. ERHAN AKIN, SOKAKLARDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ MASAL OKUMA VE ÇEŞİTLİ OYUNLARI OYNAYARAK DÜZENLEDİĞİ ETKİNLİKLE, 10 YILDA 10 BİN ÇOCUĞA ULAŞTI.

Siirt Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olan Doç. Dr. Erhan Akın, sokaklarda gerçekleştirdiği masal okuma ve çeşitli oyunları oynayarak düzenlediği etkinlikle, 10 yılda 10 bin çocuğa ulaştı.


Daha çok kenar mahalleleri gezerek, buralardaki çocuklara oyunlar eşliğinde masallar anlatan Dr. Akın, çocukların, tiyatro ve benzeri sanatsal etkinliklerle sportif aktivitelere ulaşmada zorluk çektiği için kendisinin mahalle mahalle gezerek çocuklara ulaştığını dile getirdi.


Dar gelirli mahalleleri gezerek çocuklara masal okuduğunu ve oyunlar oynadığını ifade eden Dr. Akın, oyunların oynanacağı masal çemberini oluşturduğunu çocukların sokak oyunlarıyla, sokak olaylarından uzak tutmaya çalıştığını ve amacına ulaştığını söyledi.


Masallarla, oyunlarla çocukların hayatına dokunarak onları yarına hazırlamanın mücadelesini verdiklerini aktaran Dr. Akın, “Yaklaşık 10 yıldır girişmiş olduğumuz bu mücadelede çocuklar, bizleri ne sokakta, ne okul da, ne evde hiçbir yerde bizleri yalnız bırakmıyorlar. Her gittiğimiz yerde masalların sesine ses veriyorlar. Bizlerde bu çocukların seslerini karşılıksız bırakmayarak onların sokaklarını daha güvenilir, daha yaşanılır bir hale getirmek için masallarla, oyunlarla onları sokak olaylarından, sokak oyunlarına çekmenin mücadelesini veriyoruz. Yaklaşık 10 binlerce öğrenci ve çocukla bir araya gelip sokaklarda oyunlar oynayıp masallar anlatarak, kitap okumaları yaparak aslında hayatın her anında, her yerinde yaşam mücadelesi vermenin gerektiği üzerine tecrübelerimizi onlara aktarıyoruz. Çocuklarımızda keyifleniyor, bizlerde eğleniyoruz. Hayata daha güzel farklı bir pencereden bakmış oluyoruz” dedi.


Masal kitaplarını çok sevdiğini belirten Muhammet Aykaç adlı çocuk, ilk defa arkadaşlarıyla bir araya gelerek masal kitabı okuduğu için mutlu olduğunu söyledi. Aykaç, “Bugün Erhan hoca geldi. Bize masal kitabı verdi, masal okudu ona çok teşekkür ederim” diye konuştu.


Esra Aykaç adlı öğrenci ise, Erhan hocanın vermiş olduğu masal kitabını severek okuyacağını dile getirdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tuzlada çöpten kurtarılan yavru kediler görenlerin yüreğini burktuÖnceki Haber

Tuzlada çöpten kurtarılan yavru kediler...

Afyonkarahisarda korona virüs aşılama oranı yüzde 80lere yükseldiSonraki Haber

Afyonkarahisarda korona virüs aşılama or...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar