banner244

banner155

Milletvekili Kaya’dan “Down Sendromlular günü” mesajı

Ak Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya “Down sendromu farkındalık günü sebebiyle basın açıklaması yaptı.

OSMANİYE 21.03.2020, 14:53 21.03.2020, 15:01 Ceyhun İlyas
Milletvekili Kaya’dan “Down Sendromlular günü” mesajı

Ak Parti Osmaniye Milletvekili İsmail KayaDown sendromu farkındalık günü sebebiyle basın açıklaması yaptı.

Osmaniye milletvekili İsmail Kaya, Down sendromlular ilgili yaptığı açıklamasında; “Down sendromlu kardeşlerimizle birlikte özellikle anne ve babalarını da tebrik ediyor ve kutluyorum. Allah yar, yardımcınız olsun. Çünkü ailelerimiz gerçekten bir anne ve bir baba olarak bu kardeşlerimizle, yavrularımızla ilgilenmenin ötesinde , bir dünya ve ahiret ecrini kazandırmaktadır. Ailelerimizin, bu dünyadakinden öte ebedi âlemdeki mükâfatlarının ne denli büyük olduğuna inanıyorum.

Toplumlar, dünyada farkındalık yaratmak amacıyla 21 Mart'ı resmi Dünya Down Sendromu Günü olarak tanımaktadır. Dünya genelinde 6 milyon insan bu genetik farklılığı taşıyor. Down Sendromunda diğer çocuklar gibi Down Sendromlu çocukların da kendilerine özgü kişilikleri, yetenekleri ve düşünceleri vardır. Diğer çocuklar gibi onlar da farklı kişiliğe sahip bir birey olarak büyüyeceklerdir.

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü vesilesiyle yürekleri sevgi dolu tüm evlatlarımızı, kardeşlerimizi kucaklıyorum. Onların farkındayız ve her zaman yanındayız.”dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?