18 Mayıs, 2024, Cumartesi
DOLAR32.1847
EURO35.1156
ALTIN2500.6

Yalova Basın Birliğinin gazetecilik eğitimleri devam ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yalova Basın Birliğinin gazetecilik eğitimleri devam ediyor
Abone ol
Yalova Belediyesi, Il Milli Eğitim Müdürlüğü Ve Yalova Basın Birliği Işbirliğiyle Tobb Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik, Radyo-televizyon Alanı öğrencilerine Eğitimler Devam Ediyor.

Yalova Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yalova Basın Birliği işbirliğiyle TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gazetecilik, radyo-televizyon alanı öğrencilerine eğitimler devam ediyor.

Yalova Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Yalova Basın Birliği (YBB) tarafından okul-sektör iş birliği çerçevesinde yapılan protokol geleceğin gazetecilerine eğitimler verilmeye devam ediliyor. Protokol ile okulda öğrencilerin derslerine giren YBB üyeleri, ayrıca dernek merkezinde de öğrencilere eğitim sunuyor.

Eğitimlerde öğrencilere haber yazımı, fotoğraf çekimi ve anons eğitimi veriliyor.

YBB Başkanı Cem Mete Okur, gazetecilerin sahadaki tecrübelerini öğrencilere aktardığını belirterek şöyle konuştu:

“Hayata geçirilen projeyle öğrenci arkadaşlarımız okulda aldıkları bilgiler haricinde sahada da pratik anlamda bilgi edinebilmeleri noktasında Yalova Basın Birliği merkezinde eğitimlerini sürdürüyorlar. Bu anlamda öğrenci arkadaşlarımız dönem dönem buraya geliyorlar. Yalova Basın Birliği merkezinde çeşitli bilgileri, sahaya dair tecrübeleri şuanda meslekte aktif olan basın mensubu, gazeteci arkadaşlarımızdan birebir alıyorlar. İnanıyoruz ki bu proje çerçevesinde verilen bu eğitimlerin okulda aldıkları eğitimin çok çok daha üzerine öğrenci arkadaşlarımıza şevk katacak, daha çok bu mesleği sevdirecek eğitimler olduğuna inanıyoruz. Burada eğitimlerimiz yıl boyunca devam edecek.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyükşehirin müzeleri, 9 günlük bayram tatili boyunca 61 bin ziyaretçiyi ağırladıÖnceki Haber

Büyükşehirin müzeleri, 9 günlük bayram t...

Jandarmanın dron kontrolü orman yangınının büyümesini önlediSonraki Haber

Jandarmanın dron kontrolü orman yangının...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar