05 Aralık, 2023, Salı
DOLAR28.9389
EURO31.2985
ALTIN1892.6

Silopi ve İdilde seracılık geliştirilecek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Silopi ve İdilde seracılık geliştirilecek
Abone ol
şırnak Valiliği, şırnak üniversitesi Ve şırnak Il Tarım Ve Orman Müdürlüğü Tarafından Silopi Ve Idil Ilçelerinde Tarımın Geliştirilmesi Için Atıl Durumda Bulunan Araziler Için Projeler üretilecek.

Şırnak Valiliği, Şırnak Üniversitesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Silopi ve İdil ilçelerinde tarımın geliştirilmesi için atıl durumda bulunan araziler için projeler üretilecek.

Şırnak il ve ilçelerindeki tarımsal arazilerin tarıma açılması, seracılığın geliştirilip yaygın hale getirilmesi için Şırnak Üniversitesi Ziraat Fakültesi öncülüğünde Şırnak Valiliği ile birlikte çeşitli projelerin gerçekleştirilmesi amacıyla valilikte toplantı düzenlendi. Gerçekleştirilen toplantıda Şırnak Valisi Cevdet Atay, Şırnak Üniversitesi ile birlikte yapılacak tüm projelere destek vereceklerini söyledi. Vali Cevdet Atay, üniversitenin Şırnak’ın başta eğitim olmak üzere ekonomisine ve sosyal-kültürel yaşamına büyük katkılarının olduğunu belirterek, Şırnak Üniversitesi’nin böylesi anlamlı projelerinde paydaş olmaktan ve desteklemekten geri durmayacaklarını söyledi.

Ziraat Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan bir heyet ile birlikte Vali Atay’ı makamında ziyaret eden Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, il ve ilçelerdeki tarımsal arazilerin daha verimli hale getirilmesi, tarıma açılması, seracılığın yaygınlık kazanması ve hayvancılığın yaygınlaştırılması için üniversite olarak çeşitli projeler başlatmak istediklerini belirtti. Alkış, Şırnak Valiliğinin bu projelerde paydaş olmasını istedi.

Proje çerçevesinde Silopi’de kurulacak olan seralarda tarım sanayisi desteklenecek, Irak pazarına tarımsal ürünlerin satışı sağlanacak, İdil’deki taşlık araziler tarımla buluşturulacak.


 • 1
  SEVDİM
 • 5
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Pehlivan Fikir Otobüsü ödül törenine katıldıÖnceki Haber

Vali Pehlivan Fikir Otobüsü ödül törenin...

Bursada huzur operasyonu....811 kişi sorgulandıSonraki Haber

Bursada huzur operasyonu....811 kişi sor...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar