19 Mayıs, 2024, Pazar
DOLAR32.2053
EURO35.1156
ALTIN2500.6

Siirtte 20 farklı noktada kaçakçılara yönelik operasyon gerçekleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Siirtte 20 farklı noktada kaçakçılara yönelik operasyon gerçekleştirildi
Abone ol
SİİRT SINIRLARI İÇERİSİNDE BULUNAN BARAJ, GÖLET, NEHİR VB. SULARDA KAÇAK AVCILIĞIN ÖNLENMESİ, BALIK POPÜLASYONUNUN KORUNMASI VE SULARIN KİRLİLİĞİNE SEBEP OLABİLECEK DURUMLARIN ENGELLENMESİ/ORTADAN KALDIRILMASI AMACIYLA, ILISU PROF. DR. VEYSEL EROĞLU BARAJ GÖLÜNDE SİİRT İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ İLE İL JANDARMA KOMUTANLIĞI EKİPLERİNCE 20 FARKLI NOKTADA KAÇAK AVCILARA YÖNELİK DENETİMLER YAPILDI.

Siirt sınırları içerisinde bulunan baraj, gölet, nehir gibi sularda kaçak avcılığın önlenmesi, balık popülasyonunun korunması ve suların kirliliğine sebep olabilecek durumların engellenmesi/ortadan kaldırılması amacıyla, Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Baraj Gölünde Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 20 farklı noktada kaçak avcılara yönelik denetimler yapıldı.


Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile Siirt İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi, Hasankeyf Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ve Gökçebağ İlçe Jandarma Karakol Komutanlığına bağlı ekiplerle koordineli olarak gerçekleştirilen kontrollerde 20 farklı noktada suda kullanımda olan sahipsiz toplam 3 bin 930 metre 20 adet germe balık ağı ile 1 adet şişme bota ele geçirildi.


Ağlarda bulunan 46 adet Sazan ve 11 adet canlı Yayın balığı ağdan kurtarılarak tekrar doğaya kazandırıldı, denetimlerin aralıksız devam edeceği belirtildi.


Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü sorumluluk sahasında bulunan su kaynakları, perakende satış yerleri ile yetiştiricilik tesislerinde, İl ve İlçe Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol Görevlilerince son 5 yılda yapılan 2 bin 805 denetim neticesinde bugüne kadar kaçak avcılıkta kullanılan 3 adet akü, 2 adet jeneratör, 2 adet şişme bot, 4 adet file ile toplam 6 bin 481 metre ağa (uzatma/serpme ağ/tırıvırı) el konulmuş olup ilgili 25 şahsa 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu’nun değişik maddelerine muhalefetten toplam 38 bin 527 TL idari para cezası uygulandığı ifade edildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eşarjın elektrikli araç istasyon ağına Erenköy Vertical da dahil olduÖnceki Haber

Eşarjın elektrikli araç istasyon ağına E...

Vali Kızılkaya, Edebali Ortaokulu Okul Aile Birliğini kabul ettiSonraki Haber

Vali Kızılkaya, Edebali Ortaokulu Okul A...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar