Osmaniye
DOLAR19.11
EURO20.6983
ALTIN1206.0

Şehzadeler Belediyesi kadrolu işçilerine yüzde 70 zam

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şehzadeler Belediyesi kadrolu işçilerine yüzde 70 zam
Abone ol
ŞEHZADELER BELEDİYESİ İLE HİZMET İŞ SENDİKASI ARASINDA, BELEDİYE BÜNYESİNDE ÇALIŞAN 17 KADROLU İŞÇİYİ KAPSAYAN, TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI. ŞEHZADELER BELEDİYE BAŞKANI ÖMER FARUK ÇELİK, İKİ YILLIĞINA İMZALANAN SÖZLEŞME KAPSAMINDA İŞÇİLERE YÜZDE 70 ORANINDA ZAM YAPTIKLARINI İFADE ETTİ.

Şehzadeler Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında, belediye bünyesinde çalışan 17 kadrolu işçiyi kapsayan, Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, iki yıllığına imzalanan sözleşme kapsamında işçilere yüzde 70 oranında zam yaptıklarını ifade etti.Şehzadeler Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Rahmi Okan Polat tarafından imzalanan sözleşme kapsamında belediye bünyesinde çalışan 17 kadrolu işçiye yüzde 70 oranında zam yapıldı. İki yıllık imzalanan sözleşme kapsamında ilk yıl için işçilere yüzde 64 enflasyon farkına ilave yüzde 6 refah payı ile birlikte yüzde 70 oranında zam yapılacak. İkinci yıl ise 6 aylık dönemler halinde ilave enflasyon oranları maaşlarına yansıtılacak."Toplu iş sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun"


İmza töreninin ardından konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, şöyle dedi: "Biz daha önce çalışanlarımızı enflasyon karşında ezdirmeyeceğimizi söylemiştik. Sözümüzün de arkasında durduk. Enflasyon farkı yüzde 64 idi. Biz üzerine 6 puan da refah payı ekleyerek yüzde 70’lik bir zamla çalışanlarımızın maaşlarını 2023 yılı için artırmış, onları enflasyon karşısında ezdirmemiş ve enflasyonun üzerinde bir refah payı vermiş olduk. Şüphesiz ki gönlümüz çok daha fazlasını yapmak istiyor ama imkanlar nispetinde yapmak durumundayız. Mevcut bütçe imkanlarımız içerisinde yapılabilecek olanın en iyisini yaptığımıza inanıyorum. Arkadaşlarımız için hayırlı olsun, güle güle harcasınlar. Sağlıkla, afiyet içerisinde, iyi günlerde harcasınlar. Her zaman olduğu gibi biz onlara güveniyoruz. Onlardan daha fazla bir çaba, gayret ve performansı 170 bin vatandaşımız adına beklediğimizi de ifade ediyorum. Toplu İş Sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun.""Başkanımıza teşekkür ediyoruz"


Toplu İş Sözleşmesini imzalayan Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Rahmi Okan Polat ise mutluluğunu şu sözlerle dile getirdi: "Kıymetli Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik başkanımıza işçinin ve emekçinin yanında tavır sergileyerek, enflasyonun üzerinde refah payıyla ciddi oranda bir zam verdiği için teşekkür ediyorum. Çalışan tüm arkadaşlarımız adına minnettarız, şükranlarımızı sunuyoruz. Belediyemize, çalışan arkadaşlarımıza ve şehrimize hayırlı olsun."


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Konteyner evden buzdolabı çalan ikinci şüpheli de yakalandıÖnceki Haber

Konteyner evden buzdolabı çalan ikinci ş...

Mehmetçikten Kosova Mitroviça bölgesinde selden etkilenen 38 aileye kıyafet yardımıSonraki Haber

Mehmetçikten Kosova Mitroviça bölgesinde...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar