20 Nisan, 2024, Cumartesi
DOLAR32.5038
EURO34.7826
ALTIN2499.5

SASKİden taşkınları önleyecek dere ıslah çalışması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SASKİden taşkınları önleyecek dere ıslah çalışması
Abone ol
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su Ve Kanalizasyon Idaresi (saski) Genel Müdürlüğü, şiddetli Yağışlarda Meydana Gelebilecek Muhtemel Su Taşkınlarına Karşı çok Sayıda Dere ıslah çalışması Yaparak Suyun Akışını Kontrol Altına Alıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü, şiddetli yağışlarda meydana gelebilecek muhtemel su taşkınlarına karşı çok sayıda dere ıslah çalışması yaparak suyun akışını kontrol altına alıyor.

Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin çevre üzerinde olumsuz etkileri sonucunda meydana gelen ani ve şiddetli sağanak yağışlar sel ve taşkınlara neden oluyor. SASKİ Genel Müdürlüğü, Samsun’da meydana gelen afetlerin ardından zarar gören içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarını yenileme çalışmalarına ilave olarak yağmur suyu terfi merkezleri gibi alt ve üstyapı yatırımlarına devam ediyor. SASKİ tarafından, doğrudan ve dolaylı olarak meydana gelebilecek bütün taşkın zararlarını asgariye indirilebilmek için risk taşıyan derelerde ıslah çalışması yürütülüyor. Ayrıca şehir merkezinde bulunan mevcut derelerde oluşabilecek sel baskınlarına karşı belirli periyotlarda temizlik çalışması yapılıyor.

3 noktada çalışma yapılıyor

Merkez ilçelerden Atakum ve İlkadım’da gerçekleştirilen çalışma kapsamında Körfez Mahallesi’ndeki 484 metre uzunluğunda Sazak Deresi, Kışla Mahallesi’ndeki 244 metre uzunluğa sahip Kışla Deresi ve Güzeldere Mahallesi’nde 124 metresi Polatlı Bulvarı Geçişi olmak üzere 429 metre uzunluğundaki Hozan Deresi ıslah ediliyor. SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Görmüş, “Toplamda 88 milyon 77 bin TL’ye mal olacak çalışmayla Sazak Deresi’ndeki yağmur suları denize, Kışla ve Hozan derelerinden akacak sular ise Mert Irmağı’na deşarj edilerek muhtemel olumsuz durumların oluşmasının önüne geçilecek” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Jandarma Asayiş Vakfı Osmaniye Temsilciliği Faaliyete BaşladıÖnceki Haber

Jandarma Asayiş Vakfı Osmaniye Temsilcil...

258 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan hükümlü tutuklandıSonraki Haber

258 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile ara...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar