19 Haziran, 2024, Çarşamba
DOLAR32.5423
EURO35.0237
ALTIN2437.8
Yusuf Cinkara Otomotiv

Palo Alto Networks ve IBM'den Yapay Zeka Destekli Güvenlik İş Birliği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Palo Alto Networks ve IBM'den Yapay Zeka Destekli Güvenlik İş Birliği
Abone ol
Palo Alto Networks ve IBM, müşterilere yapay zeka destekli güvenlik çözümleri sunmak için geniş kapsamlı bir iş birliğine imza attıklarını duyurdu.

Palo Alto Networks ve IBM, müşterilere yapay zeka destekli güvenlik çözümleri sunmak için geniş kapsamlı bir iş birliğine imza attıklarını duyurdu.

Bu stratejik ortaklık, her iki şirketin de dijital dönüşüm ve yapay zekanın hızla büyümesiyle giderek karmaşıklaşan kurumsal teknoloji ortamındaki siber güvenlik zorluklarına çözüm üretmeyi hedefliyor.

Bu iş birliği kapsamında Palo Alto Networks, IBM’in QRadar için fikri mülkiyet haklarının yanı sıra QRadar SaaS varlıklarını da satın almayı kabul etti.

Böylece, IBM QRadar SaaS müşterilerinin Palo Alto Networks'ün yapay zeka destekli Cortex® XSIAM® güvenlik operasyonları (SOC) platformuna geçişi kolaylaştırılacak.

IBM Consulting, Palo Alto Networks müşterileri için tercih edilen Yönetilen Güvenlik Hizmetleri Sağlayıcısı (MSSP) olarak hizmet verecek ve müşterilerin kesintisiz bir geçiş yapması için destek sağlayacak.

Palo Alto Networks CEO'su Nikesh Arora, "Güvenlik sektörü, yapay zekanın şirketleri dönüştüreceği ve eşi görülmemiş sonuçlar sunacağı bir dönüm noktasında.

IBM ile birlikte bu trendden yararlanacak, lider çözümlerimizi IBM’in watsonx platformu ve premium hizmetleriyle birleştirip tamamen yapay zeka destekli, güvenlik öncelikli tasarımlı çözümlerle güvenlik platformlarını geleceğe taşıyacağız" dedi.

IBM CEO'su Arvind Krishna ise, "Palo Alto Networks ile yapılan bu stratejik iş birliği, sektör genelinde ciddi faydalar sağlayacak.

Cortex XSIAM ve watsonx ile desteklenen gelişmiş tehdit koruması ve otomasyonun yanı sıra IBM Consulting tarafından sunulan hizmetler, müşterilerin ve iş ortaklarının gelecek nesil güvenlik operasyonlarını benimsemesini hızlandıracak" ifadelerini kullandı.

Bu iş birliği kapsamında IBM, dünya çapında 250.000'den fazla çalışanını korumak amacıyla Palo Alto Networks’ün yapay zeka destekli güvenlik platformlarını daha geniş ölçekte devreye almayı planlıyor.

Ayrıca, Palo Alto Networks, IBM’in watsonx teknolojisini kullanarak müşteri destek operasyonlarını geliştirmeyi hedefliyor.

Eylül 2024 sonuna kadar tamamlanması beklenen bu iş birliği, sektörün en kapsamlı bulutta yerleşik uygulama koruma platformu olan Prisma® Cloud ile IBM'in mevcut ve gelecekteki DevOps çözümleri arasındaki entegrasyonu da genişletecek.

Bu iş birliği, dijital dönüşüm ve yapay zekanın güvenlik sektörüne entegre edilmesiyle, müşterilere sofistike tehditleri durdurma ve güvenlik sorunlarını hızla çözme konusunda büyük faydalar sunacak.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Boşanma aşamasındaki eşini ve baldızını öldürüp intihar ettiÖnceki Haber

Boşanma aşamasındaki eşini ve baldızını...

Aile Yaşam Merkezi Kütüphanesi öğrencilerin hizmetindeSonraki Haber

Aile Yaşam Merkezi Kütüphanesi öğrencile...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar