25 Temmuz, 2024, Perşembe
DOLAR33.0939
EURO36.0171
ALTIN2519.8
Yusuf Cinkara Otomotiv

Osmaniye’de Çiftçilere yüzde 75 hibeli ayçiçeği tohumu dağıtıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Osmaniye’de Çiftçilere yüzde 75 hibeli ayçiçeği tohumu dağıtıldı
Abone ol
Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi" projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar, çiftçilerin yüzünü güldürdü

Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi" projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar, çiftçilerin yüzünü güldürdü. Proje kapsamında çiftçilere yüzde 75 hibeli olarak dağıtılan 2 Bin 825 kilogram ayçiçeği tohumu, 6.000 dekar alanda ekildi.

Çiftçilerin Maliyetleri Düştü, Verim Arttı

Proje sayesinde çiftçilerin, maliyetlerini düşürerek yüksek verim elde etmesi bekleniyor. Dağıtılan ayçiçeği tohumların, Osmaniye'deki tarımsal üretime önemli katkılar sağlayacağı kaydedildi.  

Çiftçilerin daha az maliyetle daha fazla ürün elde etmeleri, tarımsal faaliyetlerin sürdürülebilirliğini ve karlılığını artırdı.

Tarım Arazilerinin Etkin Kullanımı

Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, bu başarılı projeyle tarım arazilerinin daha etkin ve verimli kullanılmasını sağladı.

Proje kapsamında dağıtılan tohumlar, ekim alanlarının daha verimli kullanılmasına ve tarımsal üretimde çeşitliliğin artırılmasına yardımcı oldu.

Bu sayede, çiftçiler hem ekonomik olarak güçlendi hem de tarımsal üretim kapasitelerini artırdı.

Gelecekte de Destek Devam Edecek

Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, gelecekte de çiftçilere yönelik desteklerini sürdüreceğini ve tarımsal verimliliği artıracak projelere imza atmaya devam edeceğini belirtti.

Müdürlüğün bu tür projelerle, çiftçilerin karşılaştığı sorunlara çözüm üretmeyi ve tarım sektörünün gelişimine katkı sağlamayı hedeflediği ifade edildi.

.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yatağanda orman yangınlarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendiÖnceki Haber

Yatağanda orman yangınlarıyla ilgili bil...

Jandarmanın 185. yılını kutladılarSonraki Haber

Jandarmanın 185. yılını kutladılar

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar