25 Mayıs, 2024, Cumartesi
DOLAR32.2511
EURO35.0023
ALTIN2418.4

OKÜ ve Eczacılar Odası Arsında İşbirliği Protokolü,

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OKÜ ve Eczacılar Odası Arsında İşbirliği Protokolü,
Mehmetçik Vakfı Kurban Bağışı
Abone ol
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) ile Osmaniye Eczacı Odası arasında öğrencilerin mesleki gelişimine büyük katkılar sunmayı hedefleyen bir iş birliği protokolü imzalandı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) ile Osmaniye Eczacı Odası arasında öğrencilerin mesleki gelişimine büyük katkılar sunmayı hedefleyen bir iş birliği protokolü imzalandı.

Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun ve Osmaniye Eczacı Oda Başkanı Ecz. Hatice Öktenay tarafından imzalanan protokol, OKÜ Rektörlük makamında düzenlenen bir törenle resmen hayata geçirildi.

Protokol töreninde, iki kurumun personel ve öğrencileri arasındaki etkileşimi teşvik etmek, mesleki gelişimi desteklemek ve bilimsel organizasyonlardaki deneyimlerin paylaşımını sağlamak amacıyla iş birliğinin önemine vurgu yapıldı.

Bu iş birliği çerçevesinde, OKÜ ile Osmaniye Eczacı Odası arasında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri Bölümü derslerinin düzenlenmesi ve öğrenci stajlarının koordinasyonu gibi konularda iş birliği sağlanacak. ,

Ayrıca, öğrencilerin mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, eğitim-öğretim süreçlerinin desteklenmesi, Eczane Hizmetleri Bölümü öğrencilerine mesleki eğitim ve staj konularında destek sağlanması gibi uygulama esaslarına dayanan bir iş birliği programı oluşturuldu.

Protokol imzalanırken, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, "Bu protokol, öğrencilerimizin mesleki gelişimine önemli katkılar sunacaktır.

İki kurum arasında sağlanan iş birliği sayesinde, öğrencilerimizin alanlarıyla ilgili pratik deneyim kazanmalarını ve mesleklerine daha iyi hazırlanmalarını hedefliyoruz.

Aynı zamanda, bu iş birliği protokolünün mesleki eğitim standartlarını yükseltmek adına da önemli bir adım olduğuna inanıyoruz" dedi.

Bu iş birliği protokolü, OKÜ öğrencileri ve Osmaniye ilindeki eczacılık alanında faaliyet gösterenler için olumlu bir gelişme olarak nitelendiriliyor.

Bu anlaşmanın, öğrencilerin mesleki yolculuklarında önemli bir kilometre taşı olması bekleniyor.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İş yerinde kumar oynayanlara baskınÖnceki Haber

İş yerinde kumar oynayanlara baskın

Yıldıran: “Hukukun üstünlüğü için avukatlar var ve hep olacakSonraki Haber

Yıldıran: “Hukukun üstünlüğü için avukat...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar