19 Haziran, 2024, Çarşamba
DOLAR32.6278
EURO35.1148
ALTIN2443.6
Yusuf Cinkara Otomotiv

OKÜ Rektörü, Türkiye-Irak Yükseköğretim İş Birliği Toplantısına Katıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OKÜ Rektörü, Türkiye-Irak Yükseköğretim İş Birliği Toplantısına Katıldı
Abone ol
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Türkiye-Irak Yükseköğretim iş birliği toplantısına katıldı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Türkiye-Irak Yükseköğretim iş birliği toplantısına katıldı.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nda gerçekleşen toplantıya, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, YÖK Yürütme Kurulu üyeleri, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Ertaç Hürdoğan, Ege Üniversitesi ve İnönü Üniversitesi'nin rektörleri ve temsilcileri katıldı.

Toplantıda, Türkiye-Irak yükseköğretim iş birliği ve ülkedeki bölgesel kalkınma odaklı üniversitelerin gelişim süreci ele alındı.

Ege Üniversitesi Ziraat ve İnönü Üniversitesi Tıp alanlarında sunumlar gerçekleştirdi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ise 2023 yılında ihtisaslaşmaya değer görülen Yenilenebilir Enerji ve Batarya Teknolojileri konusunda bilgilendirme sunumu yaptı.

Üniversitenin sunumunda, Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye ve üniversitenin gelişim sürecine ilişkin detaylı bilgiler verirken, İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Ertaç Hürdoğan, Yenilenebilir Enerji ve Batarya Teknolojileri alanında ihtisaslaşma süreci ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Irak Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Dr. Naim Al-Aboudi'nin de katıldığı toplantıda, Türkiye'deki bölgesel kalkınma odaklı üniversitelerden biri olan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nin gelişim ve ihtisaslaşma süreci hakkında bilgi alındı.

Dr. Naim Al-Aboudi, Türkiye'nin Irak'ın yükseköğretimine sağladığı destekten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Türk üniversitelerinin Irak'taki üniversitelerle iş birliği yapmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bayrampaşada yaya üst geçidindeki korozyon vatandaşları korkutuyorÖnceki Haber

Bayrampaşada yaya üst geçidindeki korozy...

Final maçı için Elazığda dev ekran kurulacakSonraki Haber

Final maçı için Elazığda dev ekran kurul...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar