16 Haziran, 2024, Pazar
DOLAR32.7878
EURO35.1602
ALTIN2457.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

Öğretmenler Muğlada etkileşim günlerinde buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Öğretmenler Muğlada etkileşim günlerinde buluştu
Abone ol
Muğla Il Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından 2023-2024 Eğitim öğretim Yılında Başlatılan Muğla öğretmen Etkileşim Günleri’nin 9’uncusu, Il Milli Eğitim Müdürü Emre çay'ın Katılımıyla Dalaman Ilçesinde Gerçekleştirildi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılında başlatılan Muğla Öğretmen Etkileşim Günleri’nin 9’uncusu, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’ın katılımıyla Dalaman ilçesinde gerçekleştirildi.

Ekim ayında Menteşe’de başlayan ve Muğla’daki öğretmenleri doğayla iç içe ortamlarda bir araya getirmeyi, farklı spor dallarıyla ve kültürel etkinliklerle buluşturmayı amaçlayan Öğretmen Etkileşim Günleri’nin 9’uncusu, Dalaman’da yapıldı.

Dalaman açık cezaevi sosyal tesislerinde öğretmenlerle buluşan İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, bu tür etkinliklerin öğretmenlerin motivasyonunu artırdığını ve iletişimi güçlendirdiğini belirtti. Çay, "Yoğun çalışma temposu içinde öğretmen buluşmaları, bizlere büyük motivasyon katıyor" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli hakkında da konuşan Emre Çay, bu modelin öğrencilere çağın gerektirdiği becerileri kazandırmayı amaçladığını belirtti. Çay, "Uzun soluklu bir çalışmanın ürünü olan Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli, sadeleştirilmiş, beceri odaklı, bütüncül bir eğitim yaklaşımı sunuyor. Bu yeni modeli sınıflarda öğrencilerimizle buluşturacak olan siz değerli öğretmenlerimize sonsuz güveniyoruz" ifadelerini kullandı. Ayrıca, "Öğrencilerimizi geleceğe daha güçlü hazırlayacak; Cumhuriyetimizin ikinci asrı olan Türkiye Yüzyılını birlikte inşa edeceğiz" dedi.

Öğretmenlerle karşılıklı görüş alışverişi içinde geçen sohbetin ardından, Dalaman Tenis Kulübü ziyaret edildi. Tenis sporunun kurallarını öğrenen öğretmenler, İl Müdürü Emre Çay eşliğinde tenis oynayarak keyifli bir gün geçirdi.

İlçedeki 35 okulu temsilen 35 öğretmenin yer aldığı etkinliğe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Taner Şen ve şube müdürleri de katıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Boy uzatma ameliyatı ile ne kadar uzamak mümkün?Önceki Haber

Boy uzatma ameliyatı ile ne kadar uzamak...

Mardinde düzenlenen geleneksel kan bağışı kampanyasında rekor kırıldıSonraki Haber

Mardinde düzenlenen geleneksel kan bağış...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar