10 Haziran, 2023, Cumartesi
DOLAR23.3751
EURO25.2046
ALTIN1473.7

Nilüfere Sağlık Müzesi kazandırılıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Nilüfere Sağlık Müzesi kazandırılıyor
Abone ol
BURSA'DA NİLÜFER BELEDİYESİ, SAĞLIK ALANINDA ÇALIŞMIŞ VEYA ÇALIŞAN HERKESİN EMEĞİNİ YANSITACAK VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SAYGI DURUŞU NİTELİĞİ TAŞIYACAK SAĞLIK MÜZESİ’Nİ KENTE KAZANDIRMAYA HAZIRLANIYOR.

Bursa’da Nilüfer Belediyesi, sağlık alanında çalışmış veya çalışan herkesin emeğini yansıtacak ve sağlık çalışanlarına saygı duruşu niteliği taşıyacak Sağlık Müzesi’ni kente kazandırmaya hazırlanıyor.


Nilüfer Belediyesi, halkla buluşturduğu müzelere, sağlık alanında yeni bir müzeyi de eklemeye hazırlanıyor. Dr. Ceyhun İrgil ile iş birliği içinde yürütülen Sağlık Müzesi çalışmaları devam ediyor. İhsaniye Mahallesi’nde daha önce aile sağlığı merkezi olarak faaliyet gösteren bina artık müze olacak. Binada başlatılan tadilat çalışmalarında sona gelindi. Tadilatın kısa sürede tamamlanmasının ardından Dr. Ceyhun İrgil’e ait sağlık obje ve belgelerinin yer aldığı kapsamlı bir koleksiyon, modern müzecilik anlayışı ile sergilenecek. Müzede, geleneksel ilaç tedavilerinden eczacılığa, diş sağlığından şifalı kaplıcalara, kadın doğumdan kulak burun boğaza birçok alanda materyal yer alacak.


Diş Hekimliği, Eczacılık, Göz, Laboratuvar gibi bölümlerin bulunacağı müzede ayrıca bir kütüphanede de oluşturulacak. Yıl içinde izlenime açılması planlanan müzede Antik çağlardan Osmanlı’ya ve günümüz Bursa’sına uzanan sağlık tarihinin öyküsü, eski ve yeni çağda sağlık tarihine ilişkin görsel objeler panolara yansıtılacak ve mankenlerle canlandırılacak.


Müzeyi gezenler zamanda yolculuk yaparken, sağlık alanındaki değişimlere de tanık olacak.


Nilüfer Belediyesi, 2023 yılı içinde faaliyete geçirmeyi planladığı Sağlık Müzesi’nde, toplumu sağlık alanında bilgilendirecek etkinlik düzenleyecek. Müzede, toplumda farkındalık oluşturacak sergiler, sağlık etkinlikleri ve söyleşiler de gerçekleştirilecek.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Emniyet vatandaşları şüpheli mesajlara karşı uyardıÖnceki Haber

Emniyet vatandaşları şüpheli mesajlara k...

Yangına uykuda yakalanan kız kardeşler gözyaşlarına boğulduSonraki Haber

Yangına uykuda yakalanan kız kardeşler g...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar