15 Haziran, 2024, Cumartesi
DOLAR32.7841
EURO35.1542
ALTIN2457.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

Niğdede Afet Farkındalık Eğitimi ve Destek Programı düzenlendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Niğdede Afet Farkındalık Eğitimi ve Destek Programı düzenlendi
Abone ol
Niğde ömer Halisdemir üniversitesi Afet Eğitim Ve Yönetimi Uygulama Ve Araştırma Merkezi Ortaklığıyla öğrencilere Yönelik “afet Farkındalık Eğitimi Ve Destek Afad Gönüllüsü Programı” Düzenlendi.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Afet Eğitim ve Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ortaklığıyla öğrencilere yönelik ’Afet Farkındalık Eğitimi ve Destek AFAD Gönüllüsü Programı’ düzenlendi.

Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ersin Aydın, Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Korkanç, Niğde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri, akademik ve idari personelinin yanı sıra öğrenciler katıldı. Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlarken, akabinde açılış konuşmaları ve AFAD personeli Oğuzhan Zeyrek ile Hacı Ali Yıldız’ın konuyla ilgili yaptıkları sunumlarla devam etti. Programda konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ersin Aydın; "Özellikle Marmara Depremi’nden sonra ülkemiz afet konusunda kriz yönetiminden risk yönetimine geçiş sağladı. Bu da afetlerin olduktan sonra değil de daha olmadan bilinçlenmeyi ve kayıpların böylece mümkün olduğu kadar en aza indirilmesini sağladı" ifadelerini kullandı. Programda konuşma yapan Prof. Dr. Mustafa Korkanç ise; "Bilindiği üzere deprem, sel, yangınlar, heyelan ve çığ gibi doğa kaynaklı afetler ile insan ve teknoloji kaynaklı afetler, tüm dünyada ve ülkemizde artık sıklıkla görülmektedir. Bu afetler sonucunda, can ve mal kaybı yanında birçok olumsuzluklar da yaşanmaktadır. Bu olumsuzlukları en aza indirebilmek ancak iyi bir afet yönetimi yaklaşımıyla mümkündür. Bunun en önemli ayaklarından biri de toplumun bütün bireylerinin afetler konusunda bilinçlendirilerek afetlere hazır bir Türkiye için hepimize büyük işler düşmektedir" dedi

Afet Farkındalık Eğitimlerini önemsediğini söyleyen Korkanç, toplumsal yaşam kalitesinin yükselmesi için afet bilinci kültürü oluşturmaya yönelik çabaların devam ettiğini vurguladı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İzmitli gençler Bowling Turnuvasında 19 Mayıs coşkusu yaşadıÖnceki Haber

İzmitli gençler Bowling Turnuvasında 19...

Hastanenin havalandırma boşluğuna düşen yavru kedi itfaiye operasyonuyla kurtarıldıSonraki Haber

Hastanenin havalandırma boşluğuna düşen...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar