Osmaniye
DOLAR16.6996
EURO17.5212
ALTIN969.22
Yusuf Cinkara Otomotiv

MYP Lideri Yılmazdan İsrail ile Türkiye arasında ortak tatbikat önerisi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MYP Lideri Yılmazdan İsrail ile Türkiye arasında ortak tatbikat önerisi
Abone ol
MUHAFAZAKAR YÜKSELİŞ PARTİ (MYP) GENEL BAŞKANI AHMET REYİZ YILMAZ, “İSRAİL’İN YERİ YUNANİSTAN’IN YANI DEĞİLDİR. TÜRKİYE İLE İSRAİL AKDENİZ’DE TARİHİ GERÇEKLİĞE YAKIŞIR ŞEKİLDE ORTAK BİR TATBİKAT YAPILMALIDIR” DEDİ.

Muhafazakar Yükseliş Parti (MYP) Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, “İsrail’in yeri Yunanistan’ın yanı değildir. Türkiye ile İsrail Akdeniz’de tarihi gerçekliğe yakışır şekilde ortak bir tatbikat yapılmalıdır” dedi.


MYP lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, İsrail’le Akdeniz’de ortak bir tatbikat yapılması çağrısında bulundu. Yılmaz, yaptığı açıklamada, “İki ülke hükümetine de açık bir çağrıda bulunuyorum. İsrail’in yeri Yunanistan’ın yanı değildir. Yahudilerin Yunan Grek ulusu ile işbirliği yapması, o cephede bulunması bir ihmalin sonucudur. Bu çerçevede hükümetin attığı yeni adımlar devam etmelidir. İşbirliği en başta askeri alanda yeniden kurulmalı ve ortak bir savunma anlaşması imzalanarak Akdeniz’de tarihi gerçekliğe yakışır şekilde ortak bir tatbikat yapılmalıdır” dedi.


İki tarafında tarihi bilgi eksikliğinden kaynaklanan sorunlar olduğunu kaydeden Yılmaz, “Ne yazık ki, bu sorunlar ve bilgi eksikliği Ortadoğu’da istikrarı da bozmaktadır. Günümüz adı ile İsrail devleti Grek ulusu ile işbirliği yapamaz. Bu durum en başta Tevrat hükümlerine aykırıdır. Türkiye büyük kardeş olarak İsrail’i ortak askeri işbirliğine ve ortak tatbikat yapmaya davet etmelidir. İsrail’in bölgedeki geleceği Grek ulusu ile değil tarihsel kökleri nedeni ile Türkiye ile beraberdir. Akdeniz ile ilgili olarak da başta Doğal Gaz işbirliği öncelik Türkler olmalı ve bu yönde bir planlama yapılmalıdır. Geleceği sırt sırta verip bu çerçeve de yeniden şekillendirme imkanı önümüzde durmaktadır. Aksi takdirde yakın gelecekte iki ülkede bölgesel gelişmelerden olumsuz etkileneceklerdir” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Suriyedeki öğrencilere Kuran-ı Kerim hediye edildiÖnceki Haber

Suriyedeki öğrencilere Kuran-ı Kerim hed...

Validen polis adaylarına “Cemaatlerden ve tarikatlardan uzak durun” çağrısıSonraki Haber

Validen polis adaylarına “Cemaatlerden v...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar