20 Nisan, 2024, Cumartesi
DOLAR32.5038
EURO34.7826
ALTIN2499.5

Manisada 554 öğrenci Alaşehir AATyi gezdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Manisada 554 öğrenci Alaşehir AATyi gezdi
Abone ol
Manisa Su Ve Kanalizasyon Idaresi (maski) Genel Müdürlüğü Ve Manisa Il Milli Eğitim Müdürlüğü Işbirliğiyle, Gelecek Nesilde çevreye Duyarlılık Bilinci Oluşturmak Ve Doğayı Korumanın önemini Vurgulamak Amacıyla Başlatılan Proje Kapsamında Alaşehir Ilçesinde Eğitim Gören 554 öğrenci öğretmenleriyle Birlikte Alaşehir Ileri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nde Ağırlandı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, gelecek nesilde çevreye duyarlılık bilinci oluşturmak ve doğayı korumanın önemini vurgulamak amacıyla başlatılan proje kapsamında Alaşehir ilçesinde eğitim gören 554 öğrenci öğretmenleriyle birlikte Alaşehir İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nde ağırlandı.

MASKİ Genel Müdürlüğü ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Manisa merkez ve ilçelerinde eğitim gören öğrencilerin atıksu arıtma tesislerinde suyun arıtılma süreçlerini ve sağlıklı bir şekilde doğaya deşarjını inceleyerek öğrenmeleri amacıyla proje hayata geçirildi. Tüm ilçelerde devam eden proje kapsamında Alaşehir ilçesinde eğitim gören 554 öğrenci öğretmenleriyle birlikte Alaşehir İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisleri’nde ağırlandı. Öğrencilere ve öğretmenlere Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığından Şube Müdürü Kürşat Kalemci ve yetkili personel eşlik etti.

Öğrencilere atıksu arıtım süreçleri anlatıldı. Suyun hanelerden tesise gelişi ve arıtıldıktan sonra doğaya deşarjına kadar olan süreç ile ilgili detaylı bilgi verildi. Süreci ilgiyle takip eden ve incelemeler yapan öğrenciler merak ettikleri soruları sorma fırsatı da buldu. Ayrıca öğrencilere atıksu arıtma tesislerinde görev yapan meslek grupları hakkında bilgi verildi. Program sonunda öğrencilere Büyükşehir Belediyesinin yeni eğitim hizmetlerinden biri olan MABEM Kart hediye edildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sporun yeni adresi Vakıf Bera, Bakan Bakın katıldığı törenle açıldıÖnceki Haber

Sporun yeni adresi Vakıf Bera, Bakan Bak...

Alanyada zincirleme kaza: 1 yaralıSonraki Haber

Alanyada zincirleme kaza: 1 yaralı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar