21 Mayıs, 2024, Salı
DOLAR32.1865
EURO34.9775
ALTIN2503.5

Manisa Büyükşehirden 286 öğrenciye çevre bilinci eğitimi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Manisa Büyükşehirden 286 öğrenciye çevre bilinci eğitimi
Abone ol
Manisa Büyükşehir Belediyesi Iklim Değişikliği Ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı, çevreye Duyarlı Nesiller Yetiştirmek Ilkesiyle Başlattığı Eğitim Programları Kapsamında Yunusemre Ilçesi Barbaros şehit Mehmet Savunmaz Ortaokulu, özel Manisa Hedef Koleji, Gölmarmara şehit özcan Yıldız Ortaokulu Ve Tiyenli Ortaokulu öğrencilerine “iklim Değişikliği Ve Temiz Enerji” Konulu Eğitim Verdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı, çevreye duyarlı nesiller yetiştirmek ilkesiyle başlattığı eğitim programları kapsamında Yunusemre ilçesi Barbaros Şehit Mehmet Savunmaz Ortaokulu, Özel Manisa Hedef Koleji, Gölmarmara Şehit Özcan Yıldız Ortaokulu ve Tiyenli Ortaokulu öğrencilerine “İklim Değişikliği ve Temiz Enerji” konulu eğitim verdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ortaokul düzeyi öğrencilerine dünyada ve ülkemizde iklim değişikliği ve iklim krizi konularında bilgi vermek amacıyla başlattığı eğitim programlarına Yunusemre ilçesi Barbaros Şehit Mehmet Savunmaz Ortaokulu, Özel Manisa Hedef Koleji, Gölmarmara Şehit Özcan Yıldız Ortaokulu ve Tiyenli Ortaokulu ile devam etti. “İklim Değişikliği ve Temiz Enerji” konulu eğitimde karbon salınımı, sera gazı oluşumu ve etkileri, temiz enerji ile birlikte iklim krizi konularına değinildi. Düzenlenen eğitim programına toplam 286 öğrenci katılırken, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığında görevli çevre mühendisleri tarafından öğrencilere karbon salınımı, karbon ayak izi, sera gazı oluşumu ve etkileri, iklim değişikliği ve temiz enerji gibi konularda bilgiler aktarıldı. Düzenlenen eğitimle öğrenciler, iklim değişikliği ve temiz enerji konularında bilgi sahibi oldu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Gürtürk: “Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyetimiz 36 yaşında “Önceki Haber

Başkan Gürtürk: “Fırat Havzası Gazetecil...

Çanakkalede sağanak yağış hayatı olumsuz etkilediSonraki Haber

Çanakkalede sağanak yağış hayatı olumsuz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar