27 Eylül, 2023, Çarşamba
DOLAR27.2996
EURO28.8529
ALTIN1665.7

Kulada bir okul daha boşaltıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kulada bir okul daha boşaltıldı
Abone ol
'ASRIN FELAKETİ' OLARAK NİTELENDİRİLEN KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ 2 BÜYÜK DEPREMİN ARDINDAN KENT GENELİNDEKİ EĞİTİM KURUMLARINDA YAPILAN DENETİMLERDE DEPREM ANALİZLERİ YAPILAN, ANCAK HENÜZ BİR YIKIM KARARI ÇIKMAYAN RAFET ÜÇELLİ ORTAOKULU, ANALİZ SONUÇLARI ÇIKANA KADAR TEDBİR AMAÇLI BOŞALTILMAYA BAŞLANDI. BURADA EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLER İSE İLÇE MEM'İN KOORDİNESİNDE İBRAHİM ÖZBOYACI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ'NDE EĞİTİM FAALİYETLERİNE DEVAM EDECEK.

’Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin ardından Manisa genelindeki eğitim kurumlarında yapılan denetimlerde deprem analizleri yapılan, ancak henüz bir yıkım kararı çıkmayan Kula Rafet Üçelli Ortaokulu, analiz sonuçları çıkana kadar tedbir için boşaltılmaya başlandı. Okulda eğitim gören öğrenciler ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde İbrahim Özboyacı Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim faaliyetlerine devam edecek.


’Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen, on binlerce vatandaşın yaşamını yitirdiği, on binlerce vatandaşın da yaralandığı Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen 2 büyük yıkıcı depremin ardından Kula Kaymakamlığı ve Kula İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, olabilecek depremlere karşı Kula’daki okul binalarında inceleme yapıldı. İlk belirlemelere göre, geçtiğimiz günlerde ilçeye bağlı kırsal Bebekli Mahallesi’ndeki 75. Yıl İlk ve Ortaöğretim kurumu tahliye edilerek yıkılması ve yeniden inşa edilmesine karar verilirken, bu kez de Rafet Üçelli Ortaokulunun tahliye edilmesine karar verildi. Deprem analiz çalışmaları yapılan, ancak henüz bir yıkım kararı verilmeyen Rafet Üçelli Ortaokulu, analiz çalışmaları tamamlanıncaya kadar deprem ihtimali nedeniyle boşaltılmaya başlandı. Rafet Üçelli Ortaokulunda eğitim gören öğrenciler ise İbrahim Özboyacı Mesleki Eğitim Merkezine taşınarak eğitim faaliyetlerine burada devam edecek.


Öte yandan, ilçedeki diğer tüm okullarda da denetimin devam ettiği ve herhangi bir olumsuzluğun tespiti halinde diğer okullara da tahliye ve yıkım kararı verilebileceği öğrenildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yaptırdığı bina depremde hasar görmeyen Nuh Doğuç: Yapı denetimde zerre tolerans tanımadımÖnceki Haber

Yaptırdığı bina depremde hasar görmeyen...

Brandefense’te üst düzey atama!Sonraki Haber

Brandefense’te üst düzey atama!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar