25 Şubat, 2024, Pazar
DOLAR31.0708
EURO33.679
ALTIN2032.5

Kadınlara özel bilgilendirme çalışması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kadınlara özel bilgilendirme çalışması
Abone ol
Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne Ait Sadi Tekkesi Aile Yaşam Merkezi’nde Kadınların çeşitli Konularda Bilgilenmelerini Ve Farkındalık Oluşturmayı Amaçlayan Eğitim çalışmaları Düzenleniyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sadi Tekkesi Aile Yaşam Merkezi’nde kadınların çeşitli konularda bilgilenmelerini ve farkındalık oluşturmayı amaçlayan eğitim çalışmaları düzenleniyor. Bu kapsamda son olarak düzenlenen etkinlikte kadınlara ‘Kanserde erken teşhis ve tedavi yöntemleri’ hakkında bilgi verildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı Sadi Tekkesi Aile Yaşam Merkezi’nde ‘Sadi Tekkesinde Yaşama Dair Projesi’ kapsamında düzenlenen etkinlikler devam ediyor. Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi’nde (KETEM) görevli Dr. Elif Özkaya tarafından ‘Kanserde erken teşhis ve tedavi yöntemleri’ konusunda bilgilendirmede bulunuldu. Ayrıca kanser tarama aracı içerisinde bulunan mobil kanser tarama cihazı ile programa katılan kadınlara kanser tarama testi yapıldı.

Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürü Bekir Söylemez, ‘Sadi Tekkesinde Yaşama Dair Projesi’ kapsamında belirlenen konu ve tarihlerde bu tür bilgilendirici eğitim çalışmalarının yapılmaya devam edeceğini belirterek, “Sadi Tekkesi Aile Yaşam Merkezi’ne gelen kadınlara yönelik olarak düzenlediğimiz bu bilgilendirme etkinlikleri çok faydalı olduğunu görüyoruz. Kadınlar hem merkezimizde gerçekleştirdiğimiz kurs ve benzeri gibi faaliyetlerde yar alırken biryandan da çeşitli konularda gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme etkinliklerine katılarak hem bilinçleniyorlar hem de o konu ile ilgili farkındalıkları artıyor” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gaziantep’te özel bakım gerektiren bireylere ve öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi verildiÖnceki Haber

Gaziantep’te özel bakım gerektiren birey...

VEDAŞ heyeti muhtarlarla bir araya geldiSonraki Haber

VEDAŞ heyeti muhtarlarla bir araya geldi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar