18 Haziran, 2024, Salı
DOLAR32.6575
EURO34.9997
ALTIN2423.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

Ispartada Gül Festivali coşkusu yaşanacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ispartada Gül Festivali coşkusu yaşanacak
Abone ol
ısparta Uluslararası Gül Festivali 31 Mayıs-2 Haziran Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecek. ısparta Valiliği Ve ısparta Belediyesi Tarafından çeşitli Etkinlik Ve Konserlerle Düzenlenecek ısparta Uluslararası Gül Festivalinde Farklı Il Ve ülkelerden Gelen Ekipler Yöresel Gösterilerini Sunacak.

Isparta Uluslararası Gül Festivali 31 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Isparta Valiliği ve Isparta Belediyesi tarafından çeşitli etkinlik ve konserlerle düzenlenecek Isparta Uluslararası Gül Festivali’nde farklı il ve ülkelerden gelen ekipler yöresel gösterilerini sunacak.

Isparta Uluslararası Gül Festivali 31 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında gül bahçelerinde hasat yapılacak, yarışmalar, etkinlikler ve konserler düzenlenecek. Isparta Valiliği ve Isparta Belediyesi tarafından düzenlenecek Isparta Uluslararası Gül Festivalinde farklı il ve ülkelerden gelen ekipler yöresel gösterilerini sunacak. 31 Mayıs Cuma günü saat 12.00’da Gülcü Mahallesi’ndeki Gülcüzade İsmail Efendi kabri başında anılacak. Aynı gün saat 14.30’da Festival Kortej Yürüyüşü düzenlenecek. Isparta Belediyesi önünden başlayacak yürüyüş 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda sona erecek. Festivalin ikinci gününde saat 09.00’da gül koşusu düzenlenecek, koşuda dereceye girenlere ödül verilecek. Isparta Valiliği önünden başlayacak koşu, yine Valilik önünde son bulacak.

Gül hasadı yapılacak, folklor gösterileri gerçekleştirilecek

Festival boyunca her gün 09.00-14.00 saatleri arasında halk oyunları ekipleri ilçe ve beldelerde gösterilerini gerçekleştirecek. 2 Haziran Pazar günü gül bahçeleri ziyaret edilecek, gül hasadı yapılacak. Farklı il ve ülkelerden gelen halk oyunları ekipleri, yöresel oyunlarını Ispartalılara sergileyecek. 2 Haziran Pazar günü de saat 18.00’da uluslararası halk oyunları ekipleri IBKM Gül Salonunda gala gösterisi gerçekleştirecek.

Çocuklar ve yerel gruplar unutulmadı

Isparta Uluslararası Gül Festivali’nde çocuklar ve yerel gruplar da unutulmadı. Festival boyunca çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecek, yerel gruplar performanslarını sergileyecek. İlk gün saat 17.00’da Isparta Meydan AVM’de stant ve sergi açılışı yapılacak, çocuk etkinlikleri ve yerel grup performansları festival alanında gerçekleştirilecek.

Festivalde farklı il ve ülkelerden gelen folklor gruplarının gösterilerinin yanı sıra akşam bölümünde ünlü sanatçılar Ispartalılarla buluşacak. Konserlerin ilk gününde saat 21.00’da Zara, ikinci gününde saat 20.00’da Başkal, saat 21.00’da İkilem sahne alacak. Isparta Uluslararası Gül Festivali, 2 Haziran Pazar günü saat 21.00’da Altay konseriyle son bulacak.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cizrede öğretmenlere afet bilinci eğitimiÖnceki Haber

Cizrede öğretmenlere afet bilinci eğitim...

Bilecikte kalkolitik döneme ait objeler müzede sergileniyorSonraki Haber

Bilecikte kalkolitik döneme ait objeler...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar